5 komfortowych projektów domów tradycyjnych

Domy tradycyjne mimo upływu lat i zmieniającej się mody, cieszą się niemalejącą popularnością. Polacy najczęściej stawiają na niezawodną klasykę. Zastanawiasz się dlaczego? Przekonaj się – zobacz najchętniej kupowane projekty domów tradycyjnych.

projekt domu karmelita gold 2m wok1058-1

  1. Projekt domu Karmelita Gold 2M WOK1058

Projekt domu Karmelita Gold 2M jest domem tradycyjnym, jednak w nowocześniejszym wizualnie wydaniu. Należy do ulubionej kategorii projektów większości osób – parterowych z poddaszem użytkowym. Do jego bryły przylega praktyczny garaż dwustanowiskowy z kotłownią. Parter to przede wszystkim spory salon połączony z jadalnią, pięknym wykuszem oraz wyjściem na taras. Do tej części, zależnie od preferencji, można dołączyć otwartą kuchnię, lub oddzielić ją, by pełniła rolę osobnego pomieszczenia. Na poddaszu przewidziana jest m.in. łazienka, trzy sypialnie oraz marzenie niejednej kobiety – niezwykle komfortowa garderoba. Do dyspozycji pozostaje również strych, na którym po drobnych zmianach można urządzić dodatkową przestrzeń w dowolny sposób, np. aranżując specjalną strefę relaksu i rozrywki.

projekt dom dla ciebie z garazem

2. Projekt Dom na Parkowej 6 WAH1847

Dom na Parkowej 6 prezentuje się niezwykle elegancko, nawiązując do tradycji dworków. Zdobiący elewację garaż oraz idealnie komponujące się z nim zadaszenie nad drzwiami wejściowymi nawiązują również do tylnej części domu, na której znajduje się pięknie przeszklony salon z wyjściem na podobnie zadaszony taras. Zewnętrzne wymiary domu są nieduże, a koszty budowy i utrzymania niskie. Strych można zaadaptować na poddasze, co zwiększy jego 121-metrową powierzchnię użytkową, na której już znajdują się trzy sypialnie. W przypadku zaadaptowania poddasza wnętrza urozmaica komfortowa antresola. Pod nią, na parterze, jest miejsce na idealną, otwartą strefę dzienną, czyli salon połączony z jadalnią, kuchnią i spiżarnią.

projekt domu brzozow 7 krp1028

3. Projekt domu Brzozów 7 KRP1028

Projekt domu Brzozów dzięki klasycznej prezencji będzie wyglądał dobrze w każdej przestrzeni. Posiada podziemny garaż jednostanowiskowy, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca na działce. Fakt ten usprawnia również wnoszenie ciężkich bagaży do domu lub przedostanie się do niego z auta podczas deszczu. Przy garażu znajduje się kotłownia, pralnia z suszarnią oraz nieduża piwnica. Odrobinę wyżej, na parterze, mieści się pokój, nieduża łazienka i spory salon. Sercem salonu jest kominek, który jest nie tylko dobrym źródłem ciepła, ale i pięknym elementem zdobiącym wnętrze. Poddasze to kolejna łazienka oraz cztery pokoje, które dzieli korytarz. Ściany elewacji zdobią dwa balkony, będące doskonałym przedłużeniem sypialni.

projekt domu murato -m75c promien slonca wariant iii-waj3567

4. Projekt domu Murator M75c Promień słońca – wariant III WAJ3567

Dom Murator M75c Promień słońca jest jednym z większych z domów, które znalazły się w zestawieniu. Jego powierzchnia użytkowa liczy 180,8 m², które obejmuje m.in pięć pokoi i garaż dwustanowiskowy. Bliższy kontakt z naturą i świeżym powietrzem umożliwiają przewidziane w projekcie duże przeszklenia, dwa balkony oraz przytulny taras. Dzięki nim także wnętrza domu są odpowiednio doświetlone. Pokrywający budynek dach dwuspadowy jest najtańszy i najprostszy w budowie, natomiast powierzchnia pozostająca pod nim jest łatwa w aranżacji. Klimatyczne skosy nadają wyjątkowego charakteru pomieszczeniom.

projekt dom dla ciebie z garazem

5. Projekt Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] WRF1706

Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. charakteryzuje się pełnym uroku wyglądem zewnętrznym, który zdobi klimatyczny wykusz. Jest idealny dla czteroosobowej rodziny, ponieważ w takim wypadku każdy domownik będzie miał swoją własną przestrzeń, sypialnię lub gabinet, z dostępem do osobnego balkonu, na którym można zaczerpnąć świeżego powietrza, nie wychodząc z budynku. W projekcie zaplanowano wyraźny podział na strefę dzienną na parterze oraz nocną na poddaszu, co jest niezwykle wygodne i pozwala zachować więcej prywatności. Wspomniane poddasze można powiększyć również o strych, zyskując dodatkowe 14,6 m² i aranżując np. kino domowe.

Projekty domów tradycyjnych

Ponadczasowa klasyka

Projekty domów tradycyjnych dzięki swojej klasycznej, stylowej bryle nie wychodzą z mody. Zdobią je balkony, wykusze i niezawodne tarasy. Doskonale wpiszą się w dowolny krajobraz – nowych przedmieść, małych wsi, wysokich gór. Są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne dla całej rodziny. Duża część przewiduje wygodny podział na strefy, głównie za pomocą azylu na poddaszu. Nowoczesności domom tradycyjnym dodają jasne, połączone ze sobą pomieszczenia na parterze.

Szukasz tynków do twojego domu zapraszamy kosbud.com.pl