Bezpieczny dom – monitoring na świeczniku

Kupując dom zwykle staramy się wybrać ten znajdujący się w bezpiecznej okolicy, jednak na niektóre zdarzenia nie mamy wpływu, dlatego wiele osób, aby uchronić siebie i własne mienie, decyduje się na zainstalowanie monitoringu.

Wybór nie jest prosty

Obecnie na rynku znajdziemy szeroką ofertę systemów do monitoringu. Jak zatem wybrać ten, który będzie najlepszy dla nas? Po pierwsze przemyśl własne potrzeby i przejrzyj konkurencyjne oferty – być może o wyborze danego rozwiązania zdecyduje pewna funkcjonalność, której nie mają inne? A może najbardziej istotna jest dla ciebie niska cena? Po krótkim przeglądzie z pewnością znajdziesz ofertę najbardziej dopasowaną do twoich potrzeb.

Jaki typ kamery?

Bardzo ważnym elementem monitoringu jest oczywiście kamera. Obecnie możemy wybierać spośród modeli analogowych i cyfrowych. Te pierwsze mają znacznie niższą rozdzielczość obrazu w porównaniu do kamer cyfrowych. Pamiętajmy, że im wyższa rozdzielczość, tym bardziej wyraźny obraz i możemy dojrzeć na nim więcej szczegółów. Kamery cyfrowe IP umożliwiają również sterowanie nimi. Najnowocześniejsze systemy, takie jak wideomonitoring, pozwalają na podgląd obrazu w czasie rzeczywistym z każdego miejsca i o każdej porze. Do nagrań można też powrócić, kiedy tylko chcemy i obejrzeć je np. na smartfonie. Niektóre kamery cyfrowe mają także wbudowane specjalne diody, które pozwalają na monitoring domu również w nocy. 

Bezpieczeństwo danych

Korzystając z kamery cyfrowej IP warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszych danych. Nie chcemy przecież, aby każdy mógł mieć dostęp do nagrywanego przez nas obrazu. Z pomocą przychodzą bezpieczne, szyfrowane serwery, dzięki którym tylko my (i osoby, którym udostępnimy obraz) będziemy mieli możliwość jego podglądu.