Jaki jest najlepszy klej na budowę?

klej na budowę

Na rynku dostępne są niezliczone rodzaje klejów. Większość z nich to kleje montażowe stosowane do prac wykończeniowych, ale jeśli dobrze poszukamy znajdziemy też takie, które przydają się na etapie wznoszenia fundamentów, choćby dlatego, że stanowią doskonałą alternatywę dla murarskiej zaprawy. Ale to nie jedyne zastosowanie klejów budowlanych.

Do czego przydaje się klej na budowie?

Klej budowlany służy do solidnego i trwałego łączenia najróżniejszych elementów. Poza tym, że doskonale spaja bloczki z betonu komórkowego, co pozwala na stawianie fundamentów i zewnętrznych ścian konstrukcyjnych budynków, świetnie sprawdza się także w montażuścianek działowych przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych oraz włókno-cementowych w systemach suchej zabudowy. Z pomocą kleju budowlanego możemy wykonać również termoizolację, ponieważ skutecznie łączy wełnę mineralną, styropian i poliuretan z praktycznie każdym gruntem i podłożem.

Jak dobrze wybrać klej budowlany?

Dobry klej budowlany powinien być ekstremalnie mocny, trwały i wysokowydajny – na te cechy należy zwracać największą uwagę. Poza tym dobierając klej na budowę, trzeba wziąć też pod uwagę jego przeznaczenie. Czy zamierzamy kleić nim betonowe bloki? Płyty gipsowo-kartonowe? A może panele izolacyjne? Różne kleje znajdują różne zastosowania, warto o tym pamiętać, ponieważ preparat o nieodpowiednich właściwościach nie zagwarantuje nam dobrych efektów. Choć oczywiście istnieją też rozwiązania uniwersalne – znaleźć je możemy chociażby w ofercie firmy Soudal. Więcej informacji znajdziecie na https://www.polubiszremont.pl/

Jaki klej budowlany warto kupić?

Wspomniana firma Soudal posiada w swoim asortymencie szeroki wybór klejów budowlanych o różnych właściwościach i przeznaczeniu. Najbardziej uniwersalny z nich wszystkich jest Soudabond Easy Gun, pistoletowy klej poliuretanowy o naprawdę wszechstronnym zastosowaniu. Można go z powodzeniem używać zarówno do stawiania fundamentów, jak i ścian zewnętrznych i wewnętrznych, a także do wykonywania izolacji budynków. Jest ekstremalnie przyczepny, wytrzymały i trwały, a do tego szybko schnie i daje się malować. Jest też bardzo wydajny – jedna puszka wystarczy do wyklejenia 14 m2. Z pomocą takiego kleju łatwo i sprawnie wykonamy większość niezbędnych prac na budowie.