Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości?

fot. tytułowa: Christin Hume | Unsplash.com

Zarówno zakup, jak i sprzedaż nieruchomości to ważne przedsięwzięcia. Szczególnie dla osób, które po raz pierwszy dokonują takich transakcji, stanowi niewątpliwie duży stres. Głównie z tego powodu wiele z nich zastanawia się nad skorzystaniem z usług biura nieruchomości. Dlaczego warto zdecydować się na ten krok? W czym pomagają agencje i jakie są korzyści tego rozwiązania? Podpowiadamy w tym artykule!

Jak działa biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości to pośrednik pomiędzy kupującym i sprzedającym daną nieruchomość. Pomimo że ich wynagrodzenie opiera się na systemie prowizyjnym, to otrzymywane korzyści mogą w wielu przypadkach znacznie przewyższać tę kwotę. Oszczędza się bowiem czas, a i nie raz unika bardzo poważnych konsekwencji nieznajomości branży.

W przypadku chęci zakupu nieruchomości po prostu przedstawiamy pośrednikowi nasze preferencje, oczekiwania oraz wizje. Określamy również, jakiego lokum szukamy – mieszkalnego czy też przeznaczonego na działalność gospodarczą. Rolą agenta jest wskazanie najbardziej dopasowanej nieruchomości, która znajduje się w bazie biura lub na portalach ogłoszeniowych.

Za co odpowiada biuro nieruchomości?

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie – czy warto skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości? Jeżeli szukasz dostosowanego do Twoich kryteriów lokum, a chcesz przy tym oszczędzić czas, to z pewnością zachęcamy Cię do skorzystania z usług agencji nieruchomości, np. Loco Estate z siedzibą w Warszawie i Krakowie (https://loco-estate.com/). We współpracy z pośrednikiem zyskuje się komfort oraz pewność, że wszystkie sprawy formalne są w rękach doświadczonych specjalistów.

Tierra Mallorca | Unsplash.com

Tierra Mallorca | Unsplash.com

Agencja nieruchomości zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z zakupem lub sprzedażą nieruchomości. Ponadto zadba o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z obowiązującym prawem, abyśmy nie narażali się na poważne konsekwencje. Jednakże głównym zadaniem takiej firmy jest odnalezienie idealnej oferty spełniającej wszystkie podane przez klienta kryteria.

Korzyści ze skorzystania z oferty biura nieruchomości

Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy to klient bez doświadczenia podejmuje niezwykle niefortunne decyzje. Nie zawsze możemy wierzyć na słowo, gdyż właściciele nieruchomości mogą mijać się z prawdą co do stanu prawnego nieruchomości.

Oszczędność czasu

Przeszukiwanie portali ogłoszeniowych może być na samym początku ciekawym zajęciem, jednak szybko można przekonać się o przytłaczającej liczbie możliwości. Trzeba również liczyć się z koniecznością odpowiadania na telefony oraz wiadomości. Tracimy w ten sposób zatem cenny czas, energię, a często i nerwy.

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości to większe bezpieczeństwo

Skorzystanie z agencji nieruchomości minimalizuje ryzyko nietrafnego zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Od strony prawnej pośrednik ma większe doświadczenie, dlatego nie ma mowy o zapisach, które godzą w interesy klientów. Biuro nieruchomości dokładnie weryfikuje umowę i zna się na praktykach bazujących na niewiedzy jednej ze stron transakcji. Specjaliści od nieruchomości znajdą dokładnie prawidłowe praktyki w tym zakresie.

Warto również wiedzieć, że pośrednik nieruchomości, współpracując z nami, nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek uchybienia – to on bowiem bierze na siebie ciężar odpowiedzialności za formalno-prawne błędy.

Tom Rumble | Unsplash.com

Tom Rumble | Unsplash.com

Szeroki wybór ofert

Nawet w przypadku braku wyobrażenia i dokładnego określenia swoich potrzeb można liczyć na fachowe wsparcie ze strony pośrednika nieruchomości. Często sprzedawcy sami zgłaszają się do takich agencji, aby również mieć pewność, że cały proces przebiega prawidłowo. Dla tej strony transakcji to także oszczędność czasu.

Jak wybrać biuro nieruchomości?

Jeszcze do niedawna istniał wymóg posiadania przez pośredników specjalnej licencji. Obecnie jednak wystarczy wpis do Centralnego Rejestru Pośredników w obrocie nieruchomościami – warto zatem sprawdzić ten fakt. Jako, że obniżył się „próg wejścia” w ten rynek, możemy spotkać się z agentami o nikłym doświadczeniu. Z tego powodu warto poznać opinie np. w Internecie, jak również upewnić się, czy biuro posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej.

fot. tytułowa: Christin Hume | Unsplash.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*