Likwidacja wilgoci — czy istnieje skuteczny sposób? Tak, wiemy jaki!

Likwidacja wilgoci — czy istnieje skuteczny sposób? Tak, wiemy jaki!

Pojawiająca się w murach wilgoć tworzy idealne środowisko do powstania pleśni. Grzyb znacząco utrudnia komfort życia i jest niebezpieczny dla zdrowia. Pozbądź się problemu na długi czas. Zobacz, jak.

Sprawdzony w ponad 55.000 nieruchomości w całej Europie. Bezinwazyjny, co oznacza, że nie trzeba ingerować w strukturę murów. Nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, co w porównaniu do osuszaczy czy dmuchaw ogranicza rachunki za prąd. Producent daje 20-letnią gwarancję działania, a w okresie pierwszych trzech lat można liczyć na wizyty kontrolne specjalistów. Tym narzędziem jest system AQUAPOL®. Przekonaj się, jak wygląda w praktyce efektywne osuszanie budynków.

Źródła wilgoci

Wiele z metod walki z wilgocią ma charakter doraźny. Wietrzenie pomieszczeń, odpowiednio intensywne ich ogrzewanie czy osuszanie może dawać poczucie działania. Niestety, każdy z tych procesów wymaga czasu. Co więcej, często bywają one nieskuteczne, gdyż nie udało się zlokalizować źródła pojawiania się wody. W efekcie są lepsze i gorsze okresy, gdzie odpowiednio zmienia się intensywność wilgoci, ale ona nigdy nie znika.

Znalezienie źródła umożliwia jego zabezpieczenie. Jednym razem to okresowe opady, które uderzają np. w izolację budynku, a jej nieprawidłowe położenie skutkuje przedostaniem się wody w strukturę murów. Efekty tych działań mogą być widoczne po kilku latach. Podobnie, jak źle osadzone parapety, które zamiast odprowadzać wodę na zewnątrz, sprawiają, że ścieka ona po elewacji, wnikając w ścianę.

Może się zdarzyć, że problemem są fundamenty. Brak izolacji lub sytuacja, gdy jest ona uszkodzona, sprawiają, że woda wnika w mury i następnie przedostaje się na wyższe kondygnacje. Taki proces nazywa się podciąganiem kapilarnym. Droga cieczy zaczyna się przy gruncie i dlatego najczęściej wilgoć i pleśń na początku zmagań można zdiagnozować głównie w piwnicach.

Znajdź źródło problemu i „zakręć kurek”

Najważniejszym zadaniem jest znalezienie źródła problemu. Czasami to pęknięta rura lub niedostateczna izolacja. Po zabezpieczeniu takiego miejsca można podjąć kolejne kroki. Osuszanie może przybierać różne formy. Może to być intensywne wietrzenie pomieszczeń, stosowanie osuszaczy lub nagrzewnic. Przydatny jest także system AQUAPOL®.

Zasada działania tej ostatniej metody jest prosta. Narzędzie odwraca proces podciągania kapilarnego. Oznacza to, że woda, zamiast kierować się na wyższe kondygnacje, zmierza w stronę gruntu. Po pewnym czasie mury są na tyle osuszone, że można je wyremontować i zabezpieczyć. Producent daje 20-letnią gwarancję skuteczności działania, a to wystarczająco dużo czasu, aby zadbać o nieruchomość.

Ważny jest plan i kolejność działań

Znalezienie źródła pojawiania się wody, zabezpieczenie go, remont lub osuszenie i położenie izolacji. Na proces osuszania może się składać wietrzenie, ogrzewanie lub zastosowanie osuszaczy. Narzędzia sprawdzą, gdy stały dostęp wody zostanie odcięty. W innym wypadku to znaczny wydatek, który przynosi niewielką poprawę, a efekty są doraźne.

Osuszanie budynków to zadanie wymagające wiedzy i odpowiednich narzędzi. Ważna jest także kolejność prac, która gwarantuje skuteczność. W tej materii warto postawić na sprawdzone w całej Europie rozwiązania, które są efektywne i dają właścicielom nieruchomości spokój na wiele lat.

Artykuł sponsorowany