Płyta fundamentowa – zastosowanie, cena

Płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa to nowoczesne, szybkie i tanie rozwiązanie, stosowane coraz częściej podczas stawiania fundamentów i realizacji projektów budowlanych. Czym właściwie jest, jakie jest jej zastosowanie i ile kosztuje taka płyta w przeliczeniu na metr kwadratowy?

  1. Czym jest płyta fundamentowa?
  2. Jakie jest zastosowanie płyty fundamentowej?
  3. Korzyści ze stosowania płyty fundamentowej
  4. Cena płyty fundamentowej
  5. Parati – historia firmy
  6. Czym charakteryzuje się płyta fundamentowa Parati? 

Czym jest płyta fundamentowa?

Płyta fundamentowa to jeden z dostępnych rodzajów fundamentów. Najczęściej wykonana jest z żelbetu, czyli betonu wzmocnionego stalowym zbrojeniem. Jest to obecnie prefabrykat wykorzystywany coraz częściej w budownictwie, zarówno przy dużych, jak i małych pracach budowlanych.

Jakie jest zastosowanie płyty fundamentowej?

Płyta fundamentowa sprawdzi się przy wszystkich rodzajach projektów, ale szczególnie przydatna będzie w przypadku budynków o skomplikowanej bryle, wymagających dużej wytrzymałości na całej powierzchni fundamentu. To samo dotyczy sytuacji, gdy budynek stawiamy na trudnym gruncie –płyta fundamentowa jest bowiem mniej podatna na osiadanie niż inne rodzaje fundamentów i można ją stosować na płytkim podłożu. Niezaprzeczalną zaletą tego prefabrykatu jest też szybkość jego stawiania, więc jeśli zależy nam na czasie, to wybór tego rozwiązania będzie optymalny.

Korzyści ze stosowania płyty fundamentowej

Wykorzystanie płyty fundamentowej wiążę się z wieloma niezaprzeczalnymi korzyściami. Po pierwsze, wspomniane już mniejsze osiadanie i możliwość stosowania jej na trudnym gruncie. Po drugie, maksymalne wykorzystanie powierzchni fundamentu, co sprawia, że nacisk na cm2 gruntu jest mniejszy i nie trzeba wykorzystywać ław fundamentowych zwiększających koszty i czas wykonania. Sprawia to też, że od razu wraz z fundamentem zyskujemy podłogę na gruncie. Wreszcie, płyta fundamentowa charakteryzuje się świetną izolacją termiczną oraz odpornością na wilgoć.

Cena płyty fundamentowej

Cena płyty fundamentowej zależy od wielu czynników, m. in. charakteru planowanych prac budowlanych i samego projektu, powierzchni, na jakiej będziemy chcieli postawić fundament, a także od rodzaju gruntu, jakim charakteryzuje się działka. Jednym z liderów na rynku prac budowlanych w zakresie stawiania fundamentów jest firma PARATi, która oferuje dwa podstawowe produkty: płytę fundamentową ze zbrojeniem tradycyjnym i hybrydowym. Przybliżony cennik (który jednak nie stanowi oferty handlowej) wraz z różnymi wariantami wykonania dostępny jest na stronie:

Płyta fundamentowa cennik PARATi

PARATi – historia firmy

PARATi to największy wykonawca systemów fundamentów płytowych w Polsce. Swoim klientom firma ta oferuje kompleksową obsługę od projektu, przez produkcję, aż po wykonanie płyty fundamentowej w izolacji termicznej, z dodatkowym montażem ogrzewania podłogowego na życzenie klienta. PARATi jest jedną z firm aktywnie promujących to rozwiązanie w naszym kraju, zwracając uwagę na fakt, że w państwach Europy Zachodniej czy w Skandynawii jest ono standardem od dłuższego czasu. 

Czym charakteryzuje się płyta fundamentowa PARATi? 

Płyty fundamentowe produkowane przez PARATi to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle energooszczędne. Dzieje się tak dzięki unikalnej konstrukcji, która jest całkowicie pozbawiona mostków termicznych i ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Ponadto modułowość prefabrykantów PARATi umożliwia stworzenie dowolnego kształtu fundamentu, i to w czasie zaledwie od 4 do 6 dni! Te i wiele innych innowacji, które wprowadziła firma PARATi, od wielu już lat przyczynia się do modernizacji i zmiany sposobu myślenia o stawianiu fundamentów budowlanych. 

Artykuł sponsorowany