Polski rynek funeralny

Polski rynek jest pełen różnego rodzaju nowości związanych z pochówkiem, spotkamy się z innowacyjnymi urnami, trumnami czy wszelkiego rodzaju funeralnymi dodatkami. Nagrobki pojawiają się we wszystkich kulturach świata. Kurhany, kopce, mauzolea, pomniki oraz piramidy to tylko niektóre z przykładów różnorodności.

Wynika ona z naturalnych odmienności, dotyczących podejścia do śmierci oraz pochówku innego niż u nas. Podstawą polskiej kultury funeralnej są proste płyty nagrobne w postaci osadzonych w ziemi masywnych pomników. Wykonane z różnych materiałów spotykamy je na każdym cmentarzu. Niezwykle ważna jest wytrzymałość proponowanych płyt. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonego dostawcy wykonującego nagrobki Poznań oferuje dużą liczbę sprawdzonych rozwiązań.

W Polsce najczęściej spotykamy się z mogiłami przeznaczonymi dla jednej lub dwóch osób. Na cenę nagrobka wpływa przede wszystkim jego wielkość , rodzaj materiałów z jakich zostanie wykonany, forma oraz ornamentyka. Dostępność gotowych wzorów jest ogromna, możemy także zdecydować się na indywidualny projekt, wiąże się to jednak zazwyczaj w wyższymi kosztami końcowymi. Jeśli poszukujemy konkurencyjnych cen warto zdecydować się na odwiedzenie większych miast takich jak Warszawa, Łódź, Kraków czy Wrocław. Dobrych fachowców znajdziemy w całym kraju zarówno w województwie Mazowieckim czy Świętokrzyskim. Wielkopolska również plasuje się na wysokiej pozycji jeśli chodzi o nagrobki Poznań oferuje wiele dobrych atrakcyjnych cenowo rozwiązań.

Nagrobki i pomniki mogą być wykonane z lastrika, kamieni sztucznych (komglomeratów) oraz kamieni naturalnych. W przypadku ostatniej kategorii możemy wybierać między płytami z marmuru, granitu, piaskowca czy wapienia. Jeśli zdecydujemy się na bardzo nieregularną formę nagrobka, jego wykonanie staje się znacznie bardziej pracochłonne. Do najpopularniejszych zdobień należą płaskorzeźby, rzeźby, kule, liternictwo czy wazony. Napisy nagrobne oprócz informacji o zmarłym głoszą też sentencje, czy ulubione cytaty zmarłych.

Warto podejmować decyzje zgodną z posiadanymi przez nas środkami finansowymi. Ręczenie kredytu jest ostatnią rzeczą o której powinni myśleć bliscy zmarłej osoby. Pamiętaj, że oferowane przez kamieniarzy kamienie z etykietą made in China wcale nie są złej jakości i z powodzeniem dorównują jakością rodzimym produktom.