Urządzamy pokój chłopca zgodnie z najnowszymi trendami

Wielu z nas szuka zmian w swoich domach. Jeśli masz małego chłopca, być może zastanawiasz się, jakie trendy są popularne w sypialniach dla chłopców w 2022 roku.

Oto kilka popularnych trendów dla sypialni chłopców, które możesz chcieć rozważyć:

1. Śmiałe i jasne kolory: Minęły dni stonowanych i neutralnych kolorów w sypialniach chłopców. W 2022 roku, odważne i jasne kolory będą wszystkie wściekłość. Pomyśl o włączeniu jasnych błękitów, zieleni, pomarańczy i żółci do projektu sypialni Twojego syna.

2. Sportowe pokoje: Pokoje o tematyce sportowej są zawsze popularne wśród chłopców. W 2022 roku możesz rozważyć włączenie ulubionej drużyny sportowej swojego syna w projekt jego sypialni.

3. Pokoje o tematyce technologicznej: Ponieważ nasz świat staje się coraz bardziej zdigitalizowany, sypialnie chłopców stają się również bardziej zaawansowane technologicznie. W 2022 roku wielu chłopców będzie chciało mieć sypialnie, które odzwierciedlają ich miłość do wszystkich rzeczy związanych z technologią. Pomyśl o włączeniu konsoli do gier, komputerów i innej elektroniki do projektu sypialni swojego syna.

4. Pokoje z tematyką zewnętrzną: W 2022 roku wielu chłopców chce przynieść ze sobą do środka to, co na zewnątrz. Kolory i materiały inspirowane naturą będą popularne w sypialniach chłopców w przyszłym roku. Rozważ użycie tonów ziemi, drewnianych akcentów i fototapet o tematyce zewnętrznej w projekcie sypialni Twojego syna.

5. Styl eklektyczny: Minęły już czasy, kiedy każdy pokój w domu miał zdefiniowany cel. W 2022 roku wiele osób obejmie eklektyczny styl w swoich domach, a sypialnie chłopców nie będą wyjątkiem. Pomyśl o mieszaniu i dopasowywaniu różnych kolorów, wzorów i tekstur, aby stworzyć unikalną i stylową przestrzeń dla swojego syna.

Niezależnie od trendów, które zdecydujesz się włączyć do projektu sypialni swojego syna, najważniejsze jest to, że on ją kocha. W końcu to jego przestrzeń i powinna odzwierciedlać jego unikalną osobowość.

Jakie meble do pokoju dziecka wybrać?

Istnieje wiele mebli, które można wybrać do pokoju dziecka. Jednak przed zakupem jakichkolwiek mebli powinieneś wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz określić cel mebli. Czy potrzebujesz go do przechowywania? A może potrzebujesz go do dekoracji? Po drugie, musisz rozważyć rozmiar mebli. Czy zmieści się w pomieszczeniu? Po trzecie, powinieneś pomyśleć o stylu mebli. Jaki typ mebli chcesz mieć? Po czwarte, musisz zdecydować się na budżet. Ile pieniędzy jesteś gotów wydać na ten projekt? Wreszcie, powinieneś poprosić o radę przyjaciół lub członków rodziny, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. Mogą dać ci kilka świetnych pomysłów na to, jaki rodzaj mebli do wybierać.

Łóżko do pokoju dziecka: Zdecydowanie należy zwrócić uwagę na wymiar łóżka tak aby spokojnie mieścił się w pokoju. Zdecydowana większość wybiera łóżka 90×200 ale do mniejszych pomieszczeń są również wymiary np. 80×200 czy 70×180 cm. Zwróćmy jednak uwagę na funkcjonalność i na to, że dziecko rośnie i jeżeli wybierzemy zbyt mały rozmiar łóżka to za niedługi czas może się okazać, że musimy wymienić łóżko.

Wygodny materac do spania: Materac to bardzo ważny element łóżka. Powinien mieć odpowiednią twardość, aby kręgosłup mógł w naturalny sposób odpoczywać podczas snu. Zbyt miękki materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa, a zbyt twardy może powodować ból szyi i dolnej części pleców. Ważna jest również grubość materaca, aby nie odkształcał się z czasem.

Poduszki: Dla małych dzieci polecamy poduszki ortopedyczne o mniejszej pulchności. Idealnie dopasowują się one do główki i kręgosłupa dziecka. Starsze dzieci mogą korzystać z poduszek bardziej puszystych.

Narzuta na łóżko lub kołdra: Narzuta na łóżko lub kołdra powinna być dobrana do pory roku, a więc zimą sięgamy po cieplejsze materiały np. flannel, a latem na lżejsze materiały, np. bawełnę.

Szafka nocna: Ten mebel warto mieć obok łóżka, zwłaszcza jeśli dziecko lubi mieć pod ręką szklankę wody lub książkę przed snem.

Szafa do pokoju dziecka na ubrania lub komoda: W zależności od wielkości pokoju i naszych potrzeb, możemy wybrać większą szafę lub mniejszą komodę. Ważne jest, aby meble były wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby nie odkształcały się z czasem.

Biurko: Biurko do nauki to ważny mebel w każdym pokoju dziecięcym. Powinno być odpowiedniej wielkości, aby dziecko mogło wygodnie przy nim siedzieć i odrabiać lekcje.

Krzesło: Krzesło powinno również być odpowiedniej wielkości dla dziecka. Powinno być wygodne, aby dziecko mogło długo siedzieć przy biurku bez zmęczenia.

Meble do pokoju dziecka powinny być dobrane do potrzeb dziecka i dostępnej przestrzeni w pokoju. Ważne jest, aby wybrać meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, tak aby służyły przez wiele lat. Warto również przed podjęciem jakichkolwiek decyzji zapytać o radę doświadczone osoby.

Jak pogodzić funkcjonalność pokoju dziecka z aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz?

Projektowanie sypialni dziecka może być zniechęcającym zadaniem. Jak stworzyć przestrzeń, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i stylowa? I jak nadążyć za najnowszymi trendami? Oto kilka wskazówek, jak pogodzić funkcjonalność pokoju dziecięcego z aktualnymi trendami w projektowaniu wnętrz:

1. Włącz do projektu przechowywanie. Pokój dziecka powinien być wolny od bałaganu, więc upewnij się, że jest w nim dużo miejsca na zabawki, ubrania i książki. Wbudowane półki lub kąciki do przechowywania to świetny sposób na zmaksymalizowanie przestrzeni.

2. Wybierz meble, które mogą rosnąć razem z dzieckiem. Idealne są meble zamienne, takie jak łóżka piętrowe lub łóżka z funkcją trundle, ponieważ mogą być używane przez lata.

3. Wybierz uniwersalną paletę kolorów. Neutralna baza z kolorowymi akcentami jest zawsze dobrym wyborem, ponieważ może być łatwo aktualizowana w miarę zmiany gustu dziecka.

4. Wprowadź zabawne akcenty. Naklejki na ścianę, kolorowa pościel lub dywany oraz kreatywne oświetlenie mogą dodać osobowości do pokoju dziecka.

5. Pamiętaj o bezpieczeństwie. Upewnij się, że wszystkie meble są solidne i że nie ma ostrych rogów ani odsłoniętych gniazdek elektrycznych.

Stosując się do tych wskazówek, możesz stworzyć sypialnię dziecka, która jest zarówno stylowa, jak i funkcjonalna. Co najważniejsze, będzie to przestrzeń, w której Twoje dziecko uwielbia spędzać czas.

Artykuł sponsorowany