Gniazdka elektryczne na kuchennym blacie

Gniazdka elektryczne są zwykle montowane w ścianie, jednak dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest zamocowanie gniazdka w blacie kuchennym. Dzięki temu użytkownik ma więcej możliwości w zakresie organizowania przestrzeni w kuchni.

Gniazdka nazywane też potocznie kontaktami są umieszczane zazwyczaj w dwóch miejscach na ścianach w kuchni. Większość urządzeń wykorzystywanych w kuchni wymaga zasilania elektrycznego – na przykład lodówka, kuchenka mikrofalowa, kuchenka elektryczna, blender, mikser, ekspres do kawy, czy maszynka do mielenia. Umieszczenie gniazdek w specjalnej, designerskiej obudowie, w blacie kuchennym znacznie ułatwia korzystanie z takich urządzeń. Wspomniane praktyczne rozwiązanie sprawia, że stają się one bardziej elastyczne.

Gniazdko elektryczne ukryte w blacieGniazdko ukryte w blacie – projekt Kristiny Crestin wykonany przez Apex Carpentry

Zamontowane na stałe gniazdka widniejące na ścianie nie prezentują się zbyt stylowo. Projektanci dążą do tego, aby te elementy były jak najmniej widoczne, co nie zawsze jest możliwe.Poza tym, wystarczy zmiana ustawienia mebli po kilku latach, żeby pierwotnie idealne rozmieszczenie gniazdek stało się w jednej chwili bardzo niepraktyczne. Nowoczesne gniazdka montowane w blacie są widoczne tylko wtedy, gdy z nich korzystasz. I to z pewnością ich główna zaleta.

Gniazdko ukryte w blacie 2Gniazdka elektryczne masz pod ręką – projekt od S – Box wykonany przez Remodel Works

Marka S – Box proponuje gniazdka ukryte w blacie, które można odsłonić poprzez naciśnięcie na obudowę. Kiedy nikt z nich nie korzysta można je nacisnąć i ukryć w blacie. Są one dostosowane do ogólnego wystroju kuchni. Nowoczesny, minimalistyczny design sprawia, że doskonale dopasowują się do ogólnego wystroju pomieszczenia i nie zakłócają idealnego ładu. Dzięki umieszczeniu ich w różnych miejscach w blatach kuchennych przygotowywanie posiłków przy użyciu elektronicznych urządzeń staje się znacznie prostsze.

Gniazdko ukryte w blacie 23

Wielofunkcyjne gniazdka od Sensio

Wiele zestawów złączy zamkniętych w obudowie pełni dodatkowe funkcje. Można na przykład umieścić obok nich złącza USB – na taki pomysł wpadła marka Sensio. Dzięki temu można podłączyć do gniazdka tablet, albo smartfon, na którym widnieje choćby przepis kulinarny, albo gdzie został wyświetlony kulinarny program uczący, jak przyrządzać różne potrawy. Z mobilnymi urządzeniami rozstajemy się coraz rzadziej. Lubimy mieć je pod ręką także w kuchni – Sensio doskonale o tym wie.