Prowadnice – na co zwrócić uwagę?

Prowadnica to ważny element szuflady ‒ to właśnie od prowadnicy uzależnione są płynność wysuwu czy bezproblemowe zamykanie. Warto więc zadbać o to, by prowadnica była jak najlepiej dobrana. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, wybierając wspomniany element? O czym w szczególności pamiętać? Poniżej garść wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Prowadnica – jaką wybrać? 

Zanim zakupimy prowadnicę, powinniśmy dokładnie przeanalizować kilka kwestii, przede wszystkim dźwig maksymalny, wysuw poza korpus mebla, ewentualne funkcje dodatkowe. Przejdźmy do szczegółów. 

  1. Rodzaj prowadnicy ‒ wyróżniamy kilka podstawowych typów prowadnic, są to: 
  • Prowadnice rolkowe ‒ takie prowadnice są dość proste w montażu, a ich zakup nie generuje wysokich kosztów. Prowadnice rolkowe mają jednak nieduży udźwig, uchodzą za przestarzałe technologicznie. 
  • Prowadnice łożyskowe-kulkowe ‒ prowadnice łożyskowe znajdują zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak również w biurach i warsztatach. 
  • Prowadnice ukryte ‒ to prowadnice, które mocowane są do dna szuflady, dzięki czemu są niewidoczne. 
  1. Udźwig ‒ udźwig prowadnicy uzależniony jest od wagi artykułów, które zamierzamy przechowywać w szufladzie. Pod uwagę należy także wziąć wymiary szuflady. W szerokiej szufladzie przechowywać będziemy więcej rzeczy niż w tej o niewielkich wymiarach, jej udźwig będzie więc musiał być większy. 

Źle dobrany, zbyt mały udźwig sprawi, że prowadnica szybko ulegnie zniekształceniu, a my będziemy mieli problemy z otwieraniem i zamykaniem szuflady. 

  1. Rodzaj wysuwu ‒ kolejna kwestia to rodzaj wysuwu. Szuflada może wysuwać się w całości bądź tylko częściowo. Pełny wysuw doskonale sprawdza się w przypadku płytkich szuflad, jak również szuflad kuchennych, w krytych przechowujemy wysokie naczynia. Dobrze dokładnie przemyśleć, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.
  2. Funkcje dodatkowe ‒ dostępne są prowadnice wyposażone w funkcje dodatkowe, które podnoszą komfort korzystania z szuflady. Mowa tutaj między innymi o takich funkcjach, jak takimi, jak cichy domyk czy otwieranie przez naciśnięcie frontu. 

Grass-Hopper ‒ szeroka oferta 

Wszystkim osobom chcącym zakupić porządne prowadnice polecamy ofertę Grass-Hopper. Oferujemy różnego typu prowadnice, o różnym udźwigu. Oprócz prowadnic w ofercie dostępne są także zawiasy, uchwyty do mebli, okleiny, kosze cargo i wiele innych. 

Podsumowanie 

Prowadnica to ważny element szuflady. Istotne jest, by była odpowiednio dobrana. Pod uwagę powinniśmy wziąć rodzaj prowadnicy, udźwig maksymalny, rodzaj wysuwu, funkcje dodatkowe. Dobrze dobrana prowadnica sprawi, że szuflada będzie wygodna w użytkowaniu, a jej otwieranie i zamykanie nie sprawi najmniejszych problemów. 

Artykuł sponsorowany