Jak ogrzewać domek letniskowy, garaż, oranżerię?

Piecyki naftowe

Piecyki naftowe jako ogrzewanie przenośne to rewelacyjne rozwiązanie zarówno na długie, mroźne zimowe dni, jak i w sytuacjach, kiedy to nagle potrzebujemy dogrzać wnętrze czy to w domu, czy w pomieszczeniach gospodarczych. Stosowane w sytuacjach awaryjnych i nie tylko, są również znacznie efektywniejsze aniżeli popularne farelki. Wśród piecyków naftowych warto zwrócić uwagę na piecyki knotowe oraz piecyki elektroniczne.

Piecyki naftowe knotowe

Klasyczne piecyki naftowe knotowe to prostota i efektywność w jednym. Pozwalają ogrzać każde pomieszczenie, szczególnie wówczas, gdy nie mamy możliwości zastosowania innego rozwiązania. Wykorzystując paliwo – naftę TOSAINE, dają przytulność i przyjemne ciepło, bez pomocy prądu czy odprowadzających spaliny kominów. Użytkując piecyk knotowy, możemy poczuć się niczym przy palenisku, dlatego wnosi on niepowtarzalny, nieco retro klimat do każdego wnętrza. Jego jedynym minusem jest to, że nagrzewa się podczas pracy, przez co wymaga szczególnej ostrożności. Stosując piecyk naftowy tego typu, możemy regulować poziom ciepła na wyższy lub niższy.

Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w mieszkaniach, domach, magazynach, biurach, warsztatach, a nawet halach produkcyjnych, wnosząc do nich ciepło i przyjazną atmosferę. Wybierając ten rodzaj piecyka, możemy cieszyć się niedrogim źródłem ciepła, znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebne bez żadnego problemu.

Piecyki naftowe

Piecyki naftowe elektroniczne

Skuteczne ogrzewane różnych pomieszczeń oferuje nam również bardziej nowoczesna alternatywa piecyków naftowych w postaci piecyków elektronicznych. Ich forma pozwala zapewnić ciepło zgodnie z precyzyjnie zadaną temperaturą o dowolnej porze dnia lub tygodnia. Spalana w piecyku nafta wydziela jedynie niewielkie ilości dwutlenku węgla, dzięki temu piecyk  nie posiada odpływu spalin, wystarczy zwyczajne wietrzenie pomieszczeń . Piecyki elektroniczne są bardziej zaawansowane w porównaniu do modeli knotowych, bowiem ich obsługa odbywa się z pomocą elektroniki. Piecyki elektroniczne regulują ilość paliwa wtryskiwaną do komory spalania, przez co łatwiej jest nam osiągnąć idealną temperaturę. Wyposażone są także w we wbudowane dmuchawy, przez co ciepłe powietrze swobodnie roznosi się po wnętrzu. W przeciwieństwie do piecyków knotowych nie nagrzewają się nadmiernie, dlatego są bezpieczniejsze w stosowaniu.

Korzystając z piecyków naftowych elektronicznych możemy cieszyć się pożądaną temperaturą w domu, biurze, warsztacie czy hali produkcyjnej. Jest to rozwiązanie idealne dla wymagających i ceniących nowoczesne rozwiązania grzewcze. Ciekawa stylistyka idealnie komponuje się z każdym wnętrzem.

Artykuł sponsorowany