Gdzie znaleźć doświadczonego dekarza?

dekarz

Dach to jeden z najważniejszych i najbardziej kosztownych elementów budowy domu. Zarówno jego konstrukcja jak i pokrycie mogą zostać niewłaściwie wykonane, co może skutkować koniecznością naprawy całej więźby dachowej. W skrajnych przypadkach niewłaściwie położony dach może naruszyć konstrukcję całego budynku i powodować pękanie ścian.

Dlatego bardzo istotne jest to kto wykona więźbę, wentylację, ocieplenie, pokrycie dachowe i system orynnowania. Zgodnie ze sztuką budowlaną wyżej wymienione czynności powinien wykonać dekarz, względnie cieśla z doświadczeniem dekarskim.

Sam zawód dekarza istnieje w Polsce stosunkowo niedługo. O dekarzach zaczęto mówić dopiero pod koniec XIX wieku. Wcześniej wszystkie prace związane z budową dachu wykonywał cieśla. Początkowo dekarz zajmował się wyłącznie wykonaniem pokrycia dachowego. Obecnie roboty dekarskie obejmują wykonanie całej konstrukcji dachu, zgodnej z projektem architektonicznym budynku.

Profesjonalny dekarz powinien posiadać zdany egzamin czeladniczy lub ukończone studia I stopnia w szkole branżowej. Przy zatrudnieniu fachowca bardzo ważne są referencje. Zanim podpiszemy umowę zlecając prace dekarskie dobrze jest sprawdzić jakie dachy wyszły spod ręki danego fachowca.

Gdzie znaleźć doświadczonego dekarza

W Polsce istnieje związek zawodowy specjalistów dekarzy. W celu zatrudnienia solidnego dekarza lub ekipy, która wykona prace ciesielskie i dekarskie można skontaktować się ze Związkiem.  Polskie Stowarzyszenie Dekarzy ma siedzibę w Warszawie na ulicy Puławskiej 405.

W celu wynajęcia brygady dekarskiej można również zajrzeć do popularnych serwisów ogłoszeniowych czy branżowych. Jeśli np. szukamy dekarza w okolicach Poznania wystarczy kliknąć w link: https://building-companion.pl/dekarstwo/poznan–61-001

Dekarzy działających w okolicach Warszawy znajdziemy pod tym linkiem: https://building-companion.pl/dekarstwo/warszawa–mazowieckie

Natomiast szukając kogoś do wykonania dachu we Wrocławiu należy kliknąć tu: https://building-companion.pl/dekarstwo/wroclaw

Umawiając roboty dekarskie trzeba mieć na uwadze, że jedno pokrycie dachu trwa od 3 do 6 tygodni. Przy tym dni deszczowe mocno opóźniają prace.

Materiały dekarskie

Po to by móc otrzymać gwarancję na wykonane roboty dekarskie musimy pozwolić fachowcowi na dobór materiałów. Tylko wtedy dekarz może być pewny dobrze wykonanych prac gdy ma zaufanie do materiałów jakich używa. Często można skorzystać ze zniżek na pokrycia, izolacje przeciwwilgociowe i ocieplenia dzięki współpracy dekarza ze znanymi markami.

Artykuł sponsorowany