Superpłaskie brodziki od Kaldewei

1._Kaldewei_Conoflat

Powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi są już passé: projektanci wybierają sprawdzoną jakość oraz unikalny design

 

Analizując aktualne preferencje inwestorów, architektów i użytkowników można zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane bezprogowo w płaszczyźnie podłogi. A przecież jeszcze kilka lat temu za wyjątkowo eleganckie rozwiązanie uważane były powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami. Dzisiaj szczególnie poszukiwane przez klientów są produkty innowacyjne technicznie i unikalne stylistycznie. Znani projektanci wnętrz przygotowując aranżacje przestrzeni łazienkowej coraz częściej sięgają więc po emaliowane powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, które są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie a przy tym wygodne i bezpieczne. Światowym liderem w produkcji powierzchni prysznicowych wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm jest firma Kaldewei, która za swoje produkty zdobyła już ponad 100 prestiżowych nagród i wyróżnień. Nowoczesna technologia produkcji, doskonała jakość wykonania, naturalnego pochodzenia surowce powodują, że emaliowane powierzchnie prysznicowe są rozwiązaniem trwalszym i bardziej higienicznym niż powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi.

2._Emaliowana_Kladewei_Xetis

Płytki ceramiczne to już przeszłość. Dzisiaj warto sięgnąć po inne, bardziej nowoczesne rozwiązania.

Superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, dzięki swojej nowoczesnej, minimalistycznej formie cieszą się coraz większym zainteresowaniem projektantów i architektów. W ostatnim czasie tego typu rozwiązania stały się wręcz standardowym elementem wyposażenia współczesnego łazienkowego wnętrza. Zaletą powierzchni prysznicowych zabudowywanych w płaszczyźnie podłogi jest możliwość harmonijnego, bezprogowego połączenia mokrej strefy prysznica z pozostałą częścią pomieszczenia. Takie rozwiązanie gwarantuje użytkownikom dużą swobodę oraz możliwość wygodnego wchodzenia i wychodzenia spod prysznica. Do niedawna płynne przejście pomiędzy strefą mokrą a pozostałą częścią pomieszczenia było możliwe jedynie wtedy, gdy strefa prysznica była wyłożona płytkami ceramicznymi. Optyka takiej podzielonej fugami przestrzeni budzi wiele zastrzeżeń w aspekcie wizualnym. Często już po krótkim okresie użytkowania fugi wyglądają na mocno zużyte. Dużym problemem jest również utrzymanie właściwej higieny. Dostępne na rynku, skomplikowane technicznie systemy uszczelniające minimalizują co prawda ryzyko zalania oraz szkód wynikających z nieszczelności stref prysznicowych wykonanych z płytek ceramicznych, nie chronią jednak przed pleśnią, bakteriami oraz przed powstawaniem ubytków w fugach cementowych. W tej chwili eksperci są zgodni co do tego, że skomplikowany montaż, trudna i kosztowna pielęgnacja, względy higieniczne, ograniczone możliwości zabezpieczenia strefy prysznicowej przed nieszczelnością i zalaniem, a przede wszystkim nieatrakcyjny wygląd fug już po krótkim okresie użytkowania przemawiają przeciwko stosowaniu w mokrej strefie prysznica powierzchni wyłożonych płytkami ceramicznymi.

3._Emaliowana_Kaldewei_Xetis

Wyraźny trend jaki można zaobserwować wśród architektów wnętrz to zwrot w kierunku superpłaskich brodzików i powierzchni prysznicowych wykonanych z wysokiej jakości, higienicznie czystego materiału jakim jest stal emaliowana. Znana ludzkości od wielu lat stal emaliowana jest łatwa w pielęgnacji, bezpieczna a poza tym doskonale chroni przed szkodami związanymi z zalaniem i nieszczelnością. Szeroki wybór modeli, rozmiarów, bezpieczne systemowe rozwiązania techniczne oraz bogata kolorystyka emaliowanych powierzchni prysznicowych zapewniają projektantom możliwość indywidualnego kształtowania przestrzeni. Emaliowane powierzchnie prysznicowe są dostępne nie tylko w klasycznych kolorach sanitarnych, ale również w wielu unikalnych inspirowanych barwami natury, matowych odcieniach kolekcji Coordinated Colours, które harmonijnie wpisują się w nowoczesną stylistykę współczesnego łazienkowego wnętrza. Perfekcyjne połączenie ponadczasowego wzornictwa i komfortu użytkowania, firma Kaldewei zawdzięcza ścisłej współpracy ze znanymi designerami i biurami projektowymi.

4._Emaliowana_Kaldewei_Superplan_Plus

Ewolucja przestrzeni prysznicowej

Z pasją i ogromnym wyczuciem stylu firma Kaldewei, od wielu lat rewolucjonizuje rynek produktów łazienkowych. Wizjonerski sposób postrzegania przestrzeni prysznicowej przez specjalistów z firmy Kaldewei zapoczątkował ewolucję, która umożliwiła przejście od klasycznego stalowego brodzika o głębokości 14 cm i wymiarze 90×90 cm, do zabudowywanej w płaszczyźnie podłogi emaliowanej powierzchni prysznicowej Conoflat, z emaliowaną pokrywą odpływu. Najnowszym osiągnięciem i kolejnym etapem na drodze ewolucji przestrzeni prysznicowej jest model Xetis – pierwsza emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie. Produkty Kaldewei dostępne są w 40 różnych rozmiarach. Dodatkowo producent oferuje możliwość wykonania powierzchni prysznicowych na zamówienie, według wymiarów podanych przez inwestora, aby w jak najlepszy sposób dopasować się do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta.

5._Emaliowana_powierzchnia_prysznicowa_Xetis

Eksperci również polecają emaliowane powierzchnie prysznicowe

Wielu ekspertów uważa że emaliowane powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, umożliwiają perfekcyjne kreowanie nowoczesnej przestrzeni łazienkowej. Sprawdzone właściwości higieniczne, bezpieczny montaż, gotowe systemy odpływowe, unikalny design, doskonałe właściwości użytkowe materiału jakim jest stal emaliowana, oraz 30 lat gwarancji powodują, że powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej są coraz częściej wybierane przez inwestorów i projektantów.

6._Rama_montazowa_Kaldewei_ESR_II