Jak zaprojektować przydomowy grill?

Jak zaprojektować przydomowy grill

Przydomowy grill to atrakcja, którą docenią zarówno dorośli, jak i dzieci. Smak potraw przygotowywanych w ten sposób kojarzy nam się z wakacjami i letnimi wieczorami spędzanymi w gronie najbliższych. Jednak, aby w pełni cieszyć się kącikiem grillowym na własnym podwórku, musimy dokładnie przemyśleć jego aranżację. Jak zaprojektować przydomowy grill, aby był funkcjonalny i wygodny?

Wybór miejsca i przygotowanie gruntu 

Na samym początku musimy wybrać odpowiednie miejsce na działce. Należy zastanowić się, czy chcemy umieścić kącik grillowy blisko domu, czy raczej w głębi ogrodu. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Pierwsza opcja zapewni nam łatwy i szybki dostęp do naczyń, napojów i przekąsek z kuchni, a druga zagwarantuje niepowtarzalny klimat wśród zielonej roślinności. Wybór zależy od naszych preferencji i potrzeb — przemyślmy dokładnie, na czym bardziej nam zależy. 

Gdy mamy już za sobą wybór miejsca na działce, powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu odpowiedniego gruntu. Urządzanie kącika grillowego bezpośrednio na trawniku nie będzie dobrym pomysłem — trawa po pewnym czasie ulegnie zdeptaniu i zniszczeniu, a my pod nogami będziemy mieć nieestetyczny piach albo błoto. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie utwardzenie podłoża np. za pomocą kostki brukowej czy płyt betonowych. Dzięki temu nasz kącik grillowy zawsze będzie prezentował się estetycznie, a meble i akcesoria zyskają stabilne podparcie. 

Grill — który będzie najlepszy? 

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju grille. Możemy wybierać wśród modeli węglowych, gazowych, murowanych, przenośnych, mniejszych, większych itp. Niestety nie można jednoznacznie stwierdzić, który grill będzie najlepszy. Wszystko zależy od potrzeb i upodobań użytkowników. Modele węglowe gwarantują niepowtarzalny smak potraw, za to gazowe są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a do tego nieszkodliwe dla środowiska. 

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy grillem murowanym a przenośnym, to musimy zastanowić się, czy zależy nam na trwałości, czy raczej na mobilności. Ten pierwszy z pewnością posłuży nam przez długie lata, za to ten drugi możemy przenosić i umieszczać w dowolnym miejscu, a do tego chować, gdy skończy się sezon. 

Kolejną kwestią jest wielkość grilla. Tutaj oczywiście bierzemy pod uwagę to, dla ilu osób będziemy przyrządzać potrawy. Bezdzietne małżeństwo, które rzadko przyjmuje gości, może pozwolić sobie na zakup najmniejszego urządzenia. Jednak już 5-osobowa rodzina, powinna pomyśleć o znacznie większym grillu. Gdy już zdecydujemy się na konkretny model, warto skorzystać z porównywarki cen na stronie skapiec.pl

Dobór mebli ogrodowych 

Najważniejszym meblem w przydomowym kąciku grillowym jest oczywiście stół. Jego wielkość musi być dopasowana do liczby wszystkich biesiadników. Tak samo, jak w przypadku grilla, 2-osobowej rodzinie wystarczy niewielki stoliczek, a im więcej domowników, tym większy stół powinniśmy wybrać. Oczywiście bierzemy też pod uwagę to, czy będziemy zapraszać gości. 

Gdy mamy stół, dobieramy komplet krzeseł. Muszą być one wygodne, a do tego trwałe. Do ogrodu najczęściej wybierane są meble z drewna. Drewno jest uniwersalne, pasuje do każdego stylu, a do tego prezentuje się doskonale wśród roślinności. Jednak, aby takie meble były odporne na warunki atmosferyczne, musimy pamiętać o odpowiedniej impregnacji.

Podsumowując, przy urządzaniu przydomowego kącika grillowego najważniejsze są takie aspekty jak: wybór miejsca i przygotowanie gruntu, zakup odpowiedniego grilla dostosowanego do własnych potrzeb oraz zakup kompletu do wygodnego siedzenia i spożywania posiłków. 

Artykuł sponsorowany