Kamień naturalny na ścianę – co warto wiedzieć?

Kamień naturalny
Kamień naturalny to idealna propozycja na uzupełnienie wnętrz przez osoby ceniące klasyczne piękno. Kamienne okładziny nadają pomieszczeniom wspaniałą estetykę, której nie da się porównać z innymi elementami wykończenia. Zapewniają dozę bliskości przyrody i sprawiają, że klimat w pomieszczeniu staje się niezwykle interesujący. Jak wykorzystać kamień naturalny, aby i w Twoich wnętrzach prezentował się zjawiskowo?

Trendy w urządzaniu wnętrz nieustannie ulegają transformacjom. W jednym sezonie modne są tapety, w innym surowe ściany, a w jeszcze innym boazeria czy cegły. Kamień naturalny to jednak taki typ wykończenia, który nigdy nie wychodzi z mody. Idealnie nadaje się na ściany, zarówno do domów, mieszkań, jak i biur czy innych pomieszczeń, które mają wyglądać reprezentatywnie i elegancko. Niemniej, należy mieć na uwadze, że są różne typy kamieni i warto je odpowiednio dobrać pod kątem funkcjonalności.

Naturalny kamień dekoracyjny – jaki wybrać?

Każdy z gatunków kamienia naturalnego ma swoją specyficzną paletę barw, w których występuje. Przed wyborem, musisz więc zdecydować, w jakiej tonacji pragniesz urządzić dane wnętrze. Oprócz tego, kamienie różnią się strukturą, twardością czy porowatością. Inny więc nada się do salonu, a inny do łazienki czy kuchni, gdzie panują wyższe temperatury i większa wilgoć.

Rodzaje kamienia dekoracyjnego

Granit – słynie z nieprzeciętnych walorów użytkowych. To wysoce zwarty, nienasiąkliwy kamień, który charakteryzuje się dużą odpornością na zużywanie. Można więc go zastosować w każdym pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Płytki granitowe mogą przybierać różną formę, zatem odnajdą się zarówno w salonie, jak i kuchniach, łazienkach, korytarzach czy biurach. Jeśli zależy Ci na lśniącej niczym tafla lodu powierzchni – wybierz polerowane płytki, z kolei, kiedy chcesz mieć określoną strukturę, postaw na lekko chropowate, naturalne granity.

Marmur – jest mniej odporny od granitów dlatego najlepiej sprawdza się w salonach, łazienkach czy w innych pomieszczeniach, gdzie nie będzie narażony na działanie wysokich temperatur czy kwasów. W związku z tym, że marmur występuje w wielu odcieniach, idealnie wpisuje się w stylistykę każdego wnętrza – od rustykalnego, przez nowoczesne, aż po vintage.

Trawertyn – kamień naturalny o szerokim zastosowaniu. Trwały, odporny, a jednocześnie dekoracyjny. Jest równie elegancki co marmur, jednak występuje w innych odcieniach kolorystycznych. Można więc dopasować go do swoich wnętrz. Sprawdzi się wszędzie – w pokoju dziecięcym, salonie, łazience, kuchni, a także biurze. Możesz z niego stworzyć ścienne kompozycje albo wykorzystać na parapet.

Onyx – szlachetny, nietuzinkowy i absolutnie piękny kamień naturalny, który idealnie wpisuje się w elegancką stylistykę wnętrz. Może być z powodzeniem wykorzystany do ich wykończenia – np. ściany obok kominka w salonie, jak i ścian łazienkowych. Ma unikatową strukturę, która przepuszcza promienie światła i nadaje pomieszczeniom ciekawą atmosferę.

Podsumowując, kamienie naturalne stanowią doskonały materiał wykończeniowy, który nadaje wnętrzom elegancji. Wybór warto dostosować pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Zapoznaj się z ofertą hurtowni kamienia naturalnego: https://rrgranity.pl/ i wybierz rozwiązanie do swoich wnętrz!