Innowacyjne bloczki akustyczne Porotherm Sono 18 wprowadziła do swojej oferty marka Wienerberger. To nietuzinkowe połączenie aż 30% ceramiki z recyklingu i betonu, które charakteryzuje się wysoką izolacyjnością akustyczną. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla inwestorów i architektów, którzy szukają efektywnego sposobu na ochronę przed hałasem oraz rozwiązań służących komfortowi i zdrowiu mieszkańców budynków wielorodzinnych.
Ochrona przed hałasem
Zapewnienie użytkownikom budynków komfortowej przestrzeni do pracy i relaksu staje się coraz ważniejsze. W tym kontekście, ochrona przed hałasem odgrywa kluczową rolę. Hałas jest niewidocznym gołym okiem zanieczyszczeniem, a na ten płynący od sąsiadów są szczególnie narażeni mieszkańcy budynków wielomieszkaniowych. Skuteczna izolacja akustyczna ścian między mieszkaniami jest niezwykle istotnym aspektem, który powinni uwzględnić, inwestorzy przy projektowaniu i budowie osiedli .
Bloczki akustyczne Porotherm Sono 18 charakteryzuje wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej – Rw 59. Dzięki temu są one doskonałym rozwiązaniem dla budynków wielorodzinnych wielokondygnacyjnych, a także osiedli domów szeregowych i bliźniaczych.
Modułowość
Porotherm Sono, o standardowej wysokości 238 mm, został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z pozostałymi produktami marki oraz innymi systemami ceramicznymi, mieszczącymi się w module 250 mm. Dzięki zastosowaniu standaryzowanego modułu, odpowiadającego wysokości jednej warstwy cegieł i zaprawy, rozwiązanie w łatwy sposób można łączyć z innymi ścianami: akustycznymi, działowymi i zewnętrznymi. Nie ma także potrzeby dodatkowego docinania bloczków z wysokości.
Bloczki Porotherm Sono murowane są na zaprawę tradycyjną w spoinach poziomych z połączeniem na „pióro-wpust”. Eliminuje to konieczność stosowania spoin pionowych i pozwala na dodatkowe przyspieszanie prac budowlanych. Dodatkowo grubość ściany wynosi 18 cm, co pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni.
30% recyklingu
Nowa linia produktów, to także kolejny krok firmy Wienerberger w rozwoju rozwiązań dla budownictwa zrównoważonego i wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym. Bloczki są efektem połączenia dwóch materiałów: ceramiki oraz betonu. Używane do produkcji kruszywo pochodzi z rozbiórek ścian ceramicznych. Wykorzystanie pochodzącego z recyklingu materiału nie tylko zapewnia doskonałe parametry akustyczne, ale gwarantuje, że ściana zachowa również odporność na ogień. O wysokiej jakości rozwiązania świadczy też wysoka klasa wytrzymałości na ściskanie.