Rynek nieruchomości w Sulejówku

mieszkania w Sulejówku

Sulejówek to miejscowość wchodząca w skład aglomeracji warszawskiej – popularny kierunek tych inwestorów, którzy poszukują mieszkania w przystępnej cenie, ale jednak z możliwością regularnego dojazdu do centrum stolicy. Jak kształtuje się rynek nieruchomości w Sulejówku? Czy warto kupić mieszkanie w tej lokalizacji?

Sulejówek – miasto o dogodnym położeniu

Coraz popularniejszą alternatywą dla zakupu drogich nieruchomości w stolicy jest wyprowadzka na obrzeża miasta i do sąsiednich miejscowości. Rozwiązanie to zyskuje na popularności szczególnie wśród tych osób, które nie muszą każdego dnia dojeżdżać do pracy – na przykład z uwagi na model pracy zdalnej lub hybrydowej.

Sulejówek cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących mieszkania w sąsiedztwie Warszawy, ale niekoniecznie w obrębie samej stolicy. Wynika to z wielu czynników. Sulejówek jest oddalony od centrum Warszawy o 22 kilometry i dobrze z nią skomunikowany. Dojazd do stolicy zapewniają drogi krajowe i wojewódzkie, a także linie kolejowe i transport aglomeracyjny.

Specyfika rynku nieruchomości w Sulejówku

Choć Sulejówek jest oddalony od Warszawy tylko odrobinę bardziej niż Rembertów lub Zielonka, można z łatwością zauważyć, że powstaje w nim mniej nowych inwestycji mieszkaniowych. Wpływa to na mniejszy wybór nieruchomości z rynku pierwotnego – w sprzedaży są obecne nowe mieszkania oraz domy, ale przeważają oferty z rynku wtórnego.

Mieszkania na sprzedaż w Sulejówku są tańsze niż nieruchomości w obrębie stolicy. Średnia cena metra kwadratowego wynosi 9187 zł i utrzymuje się na zbliżonym poziomie już od dłuższego czasu. Dla porównania, w Rembertowie średnia cena metra kwadratowego to 10 053 zł.

W Sulejówku, bez większych problemów, można znaleźć nie tylko mieszkanie lub dom, ale również działkę budowlaną – to idealna opcja dla osób, które marzą o własnym lokum w cichej i spokojnej okolicy.

Czy warto rozważyć zakup mieszkania w Sulejówku?

Planując zakup nieruchomości w województwie mazowieckim, a konkretniej w obrębie stolicy, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę nie tylko oferty ze skrajnie położonych dzielnic Warszawy, ale też z miejscowości sąsiednich.

Zakup mieszkania w Sulejówku może być dobrą decyzją dla osób, którym zależy na niższej cenie nieruchomości, ale też na tym, by móc swobodnie dojeżdżać do centrum stolicy – sporadycznie lub na co dzień. To opcja, którą zdecydowanie mogą rozważyć osoby pracujące zdalnie lub hybrydowo, które nie muszą każdego dnia stawiać się w biurze o poranku.

Sulejówek to miejscowość wybierana na miejsce zamieszkania nie tylko przez osoby pracujące w Warszawie, ale też przez tych, którzy wiążą swoje plany życiowe i zawodowe z tą niewielką miejscowością, w której zlokalizowane są liczne sklepy, firmy i punkty usługowe. Chcąc kupić mieszkanie w tej lokalizacji, nie trzeba wydawać tak wiele, jak na lokal w obrębie granic administracyjnych Warszawy, a jednak można będzie korzystać z wielu udogodnień, jakie zapewnia bliskie sąsiedztwo stolicy – z Sulejówka można łatwo dotrzeć do warszawskich klubów, restauracji, muzeów, kin i korzystać z bogatej oferty kulturalnej, sportowej, edukacyjnej i biznesowej stolicy.

Artykuł sponsorowany