Cały dom pod kontrolą – jakie zalety ma kontroler multimedialny?

kontroler multimedialny

Upowszechnienie się nowoczesnych technologii w każdym domu to jedynie kwestia czasu. Zdalne sterowanie urządzeniami elektronicznymi to niebywały komfort, ale też pewne trudności. Sprawdź, jak za pomocą jednego pilota i bezpłatnej aplikacji maksymalnie uprościć sobie codzienną kontrolę nad multimediami.

Rolę klasycznych pilotów telewizyjnych czy włączników w radioodbiornikach przejęły inne urządzenia. Sterowanie nimi za pośrednictwem wielu aplikacji na smartfona czy tableta staje się coraz powszechniejsze, ale nie zawsze jest wygodne. Zbyt wiele aplikacji w Twoim telefonie może spowalniać jego pracę i powodować szybsze zużycie baterii. Poza tym to sprzęt prywatny, którego nie chcesz udostępniać innym. Alternatywą jest kontroler multimedialny Keemple. Z jego pomocą możesz sterować wszystkimi urządzeniami cyfrowymi, które znajdują się w Twoim domu — telewizją, odtwarzaczem muzyki, klimatyzacją.

Zalety kontrolera multimedialnego

Twój stolik kawowy jest zastawiony kolekcją pilotów? A może w salonie toczą się wieczne poszukiwania pilota do telewizora czy odtwarzacza DVD? Zapewne znasz te problemy, jak również frustrację, którą powoduje wyczerpana bateria w tych urządzeniach. W takich sytuacjach zastąpienie wszystkich włączników jednym kontrolerem zdaje się mieć wiele uzasadnień:

  • zamieniasz wiele sprzętów na jeden, łatwy w obsłudze i intuicyjny,
  • pilot ma nowoczesny i minimalistyczny design, co sprawia, że pasuje do wszystkich wnętrz,
  • jest niewielki, ale na tyle duży, abyś dostrzegł go z odległości i zapomniał o odwiecznym problemie przeszukiwania kanapy i podłogi w poszukiwaniu pilota,
  • kontrolowanie urządzeń jest możliwe, nawet gdy nie znajdujesz się bezpośrednio przy nich.

Wygodna kontrola nad domem

Wypoczywasz na kanapie, relaksując się z książką i kubkiem herbaty po ciężkim dniu w pracy. Nagle uświadamiasz sobie, że do pełni szczęścia brakuje Ci tylko ulubionej muzyki. Zmiana przyjętej wygodnej pozycji jest ostatnim, o czym w tej chwili marzysz. Tymczasem sięgnięcie po pilota do sprzętu muzycznego wymaga nie tylko wstania, ale też przejścia do innego pomieszczenia. Wizja idealnego wieczoru oddala się, a Ty rezygnujesz ze swoich planów.

Dzięki kontrolerowi możesz uratować rozpoczęty relaks na kanapie i wypoczywać tak jak lubisz, bez żadnych kompromisów. Wystarczy, że sięgniesz po smartfon, aby włączyć telewizor lub inne źródło muzyki. Przełączanie utworów lub kanałów wymaga pojedynczych kliknięć i nie musi odbywać się bezpośrednio w kierunku urządzenia.

Zadbaj o to, aby kontroler był naładowany i gotowy do pracy, kiedy tego potrzebujesz. Zdalna obsługa multimediów to wielka wygoda, ale też oszczędność. Nie musisz ciągle ładować kilku smartfonów (każdy z domowników chciałby mieć dostęp do obsługi telewizora czy sprzętu audio) czy robić zapasów baterii (przy częstym użytkowaniu nawet te energooszczędne szybko się zużywają). Wystarczy, że zatroszczysz się o poprawne działanie kontrolera multimedialnego, a kontrola domu stanie się łatwa i przyjemna.