Oświetlenie szynowe – rewolucja czy zbędny wydatek?

Oświetlenie szynowe

Współcześnie trendy zmieniają się w bardzo szybkim tempie, co rusz na rynek wchodzą nowe, rewolucyjne pomysły, urządzenia, elementy idealne do wykończenia wnętrz, o których jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał. Świetnym przykładem innowacyjnej technologii jest oświetlenie szynowe. Obecnie jest to elegancka i niezwykle nowoczesna opcja dla remontowanego mieszkania, jak i nowo budowanego domu.

1. Oświetlenie szynowe, czyli rozwiązanie wielu problemów

2. Systemy szynowe a lampy wiszące

3. Szynoprzewody, czyli doskonała opcja oświetlenia

Oświetlenie szynowe, czyli rozwiązanie wielu problemów

Oświetlenie szynowe to najnowocześniejsze, a jednocześnie najlepszy sposób na optymalne oświetlenie wnętrza. Tego rodzaju system świetnie sprawdzi się w korytarzu, w salonie, kuchni czy garderobie. Jest jednocześnie genialny, uniwersalny i bardzo prosty. Nie musimy więcej zastanawiać się, dlaczego lampy w danym pomieszczeniu zostały umieszczone w tych konkretnych miejscach. Oświetlenie na szynie daje nam możliwość poprowadzenia przewodów po całym suficie, a co za tym idzie, zmianę aranżacji co jakiś czas. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku lampy szynowe, które wpinane są w szynoprzewody. Tak naprawdę wystarczy kilka ruchów, by zmienić ich lokalizację.

Oświetlenie na szynach rozwiązuje również problem dobrego doświetlenia pokojów, które posiadają sufity skośne. Takie powierzchnie praktycznie wykluczają umiejscowienie tradycyjnej lampy. Tutaj doskonale poradzą sobie szynoprzewody, o czym można się przekonać odwiedzając stronę internetową https://boxlab.pl/oswietlenie-szynowe.

Oświetlenie salonu to poważna sprawa, zwłaszcza, jeśli jest on duży, ustawny i potrzebuje ogromu światła sztucznego. Nic bardzie prostszego. Wystarczy postawić na dobrej jakości szynę sufitową, na której zamontowane zostaną reflektory, które doskonale poradzą sobie z oświetleniem dużego pomieszczenia.

Systemy szynowe a lampy wiszące

Oświetlenie szynowe wcale nie wyklucza zastosowania lamp wiszących. Jak każde inne, posiada pewne ograniczenia, jednak nie jest całkiem niemożliwe. Lampy wiszące można zamontować za pomocą specjalnego adaptera, której obciążenie nie powinno przekraczać jego normy. Ponadto bardzo ważne jest, by lampa zwisała jedynie na kablu zasilającym. Niedopuszczalne jest korzystanie z dodatkowych linek, które mogłyby zaszkodzić systemowi.

Szynoprzewody, czyli doskonała opcja oświetlenia

Oświetlenie kuchni czy oświetlenie garderoby to nigdy nie była łatwa sprawa. Szynoprzewody, czyli montowane bezpośrednio w suficie lub w formie zwisającej oświetlenie, to bardzo dobra odpowiedź na ten problem. Nie tylko wyglądają niezwykle estetycznie, ale dają mnóstwo cennego światła, tak potrzebnego podczas pracy w kuchni oraz poszukiwań odpowiednich ubrań w garderobie pozbawionej okien. Szynoprzewody pozwalają na zainstalowanie oświetlenia bez konieczności doprowadzania dodatkowych przewodów i kabli zasilających.

Rynek oferuje różne rodzaje szynoprzewodów. Pierwszą możliwością są szynoprzewody z wbudowanym jednym obwodem. Oznacza to, iż wszystkie lampy włączają się jednocześnie i gasną razem. To najlepsze rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Drugim rodzajem szynoprzewodów są opcje trójfazowe. Posiadają one trzy wbudowane, niezależne od siebie obwody, które pozwalają wprowadzić do większego pomieszczenia strefy świetlne. Szynoprzewód trójfazowy wymaga użycia specjalnego adaptera, który wyposażony jest w przełącznik obwodów. Więcej cennych informacji o szynoprzewodach znaleźć można na stronie internetowej https://boxlab.pl/szynoprzewody.

Artykuł sponsorowany