Co powinno znaleźć się w dziecięcym pokoiku?

Co powinno znaleźć się w dziecięcym pokoiku

Chcesz stworzyć przytulny pokój dla swojego dziecka? Zastanawiasz się, jakie elementy wyposażenia powinny się w nim znaleźć? Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu aranżacja dziecięcego pokoju będzie prosta i przyjemna.

Pokój podziel na strefy

Każdy maluch powinien mieć w domu swój własny kącik, w którym będzie mógł schować się przed całym światem. Dziecięca przestrzeń powinna być funkcjonalna, przytulna i maksymalnie dopasowana do specyficznych potrzeb dziecka. Maluch musi czuć się w swoich czterech kątach swobodnie i bezpiecznie.

Dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym jest podział pokoju na trzy strefy:

  • relaksu,
  • kreatywną,
  • rozrywkową.

Co powinno znaleźć się w każdej z nich?

Strefa relaksu

Najważniejszym elementem wyposażenia strefy relaksu jest łóżeczko. Łóżko dla dziecka powinno być wygodne, solidnie wykonane i przede wszystkim bezpieczne. Doskonale sprawdzi się model z barierką, która sprawi, że maluch nie spadnie w nocy na podłogę. Dobrym rozwiązaniem jest zakup łóżeczka z wysuwaną szufladą, w której można przechowywać pościel lub zabawki. 

Szeroki wybór znakomitych łóżeczek dla dzieci znajdziesz na stronie mirat.eu. Propozycją firmy są modele klasyczne, piętrowe oraz rozsuwane wykonane z wysokiej jakości materiałów. Na szczególną uwagę zasługują łóżeczka w nietypowych kształtach – np. kolorowe samochodziki czy drewniane domki. Zakup takiego łóżka to najlepszy sposób na to, aby pobudzić wyobraźnię i kreatywność dziecka.

W strefie do relaksu powinna znaleźć się również lampka nocna.

Meble i akcesoria do strefy kreatywnej

Koniecznie zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało w pokoiku wydzielone miejsce, w którym będzie mogło rozwijać swoją kreatywność na wiele różnych sposobów. Świetnym pomysłem jest zakup kolorowego stolika, przy którym malec będzie mógł rysować, pisać, układać klocki i robić wiele innych kreatywnych rzeczy. 

Jeśli masz starsze dziecko, postaw na solidnie wykonane biurko. Doskonale sprawdzi się model z szufladą i półką na szkolne książki.

Nie zapomnij o tym, żeby kupić wygodne krzesło dopasowane do wzrostu dziecka oraz lampkę na biurko. 

A co do strefy rozrywkowej?

Strefa rozrywkowa to kącik, w którym dziecko będzie mogło się bawić. Nie może zabraknąć w niej półek na książeczki oraz szafek i pojemników na zabawki. Na podłodze powinien znaleźć się miękki, ciepły dywan lub praktyczna mata do zabawy. Na ścianach mogą zawisnąć kolorowe obrazki, które dodadzą pomieszczeniu przytulnego charakteru.

Wszystkie elementy wyposażenia powinny do siebie pasować

W pokoju dla dziecka nie może zabraknąć oryginalnych zasłon, ozdobnych poduszek, kolorowych pluszaków i innych elementów pasujących do charakteru dziecka. Pamiętaj, że przytulna przestrzeń to spójna przestrzeń. Wszystkie meble, dodatki i akcesoria powinny do siebie pasować, tworząc estetyczną całość. 

W sklepie Mirat znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do urządzenia przytulnego pokoju dla Twojego dziecka. Oferowane elementy wyposażenia zostały wykonane z najwyższą dbałością o detale z wysokogatunkowych materiałów – z drewna, płyt meblowych lub stali chromowanej. Meble i akcesoria marki zachowają swój doskonały stan przez długie lata.

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany