Przez internet czy w hurtowni – gdzie najlepiej kupować materiały budowlane?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na budowanie domów oraz remonty mieszkań. Wraz z rosnącym zainteresowaniem materiałami budowlanymi i wykończeniowymi rośnie ilość sklepów internetowych oferujących wszelkie produkty potrzebne do budowy i renowacji domu. Jednak czy zakupy przez Internet są dobrym pomysłem?

Zaletą zakupów przez Internet jest zapewne krótszy czas oraz brak konieczności wychodzenia z domu. Pytanie, czy zrobienie szybkich zakupów przed monitorem spełni wszystkie oczekiwania klienta? Niestety, głównym ograniczeniem Internetu jest brak możliwości sprawdzenia na własne oczy jak dany produkt i wygląda i z czego jest wykonany. Niewiele osób posiada odpowiednią wiedzę, żeby rozeznać się w szczegółowych specyfikacjach materiałów budowlanych. Zdecydowanie bezpieczniej będzie skorzystać z hurtowni materiałów budowlanych, w której doświadczeni doradcy pomogą wybrać odpowiednie produkty. Jedną z bardziej zaufanych hurtowni jest firma BK Business, która w swojej ofercie ma zarówno materiały budowlane, jak i artykuły hydrauliczne, elementy wykończeniowe oraz stolarkę okien i drzwi. Obecnie w ofercie firmy znajduje się ponad 225 tysięcy produktów różnych producentów. Tak szeroka oferta sprawia, że nie trzeba korzystać z kilku dostawców, a co za tym idzie znacznie skraca czas zakupów. Błędne jest więc myślenie, że zakup materiałów budowlanych tradycyjną metodą jest czasochłonne i wymaga odwiedzenia wielu różnych hurtowni.

Wiele osób twierdzi również, że zakupy przez Internet są o wiele tańsze niż te w stacjonarnej hurtowni. Nie jest to jednak do końca prawda. Przede wszystkim należy pamiętać, że niska cena rzadko idzie w parze z dobrą jakością, a w przypadku materiałów ta jest najważniejszą wartością. Do wszystkich zakupów dokonanych przez Internet należy doliczyć koszty przesyłki, które często przewyższają sam zakup. Ponadto, zamawiając rzeczy drogą internetową nie ma się pewności co finalnie zostanie wysłane, zwłaszcza kiedy korzysta się z mniej popularnych serwisów. Dokonując zakupów w hurtowni budowlanej ma się wgląd w kupowane produkty i nie ponosi się dodatkowych kosztów. Tradycyjny zakup pozwala również na porównanie kilku artykułów i zestawienie ich ze sobą. W hurtowni istnieje możliwość położenia obok siebie produktów, sprawdzenie ich struktury, wytrzymałości lub wyglądu, w sieci nie.

Kolejną zaletą zakupów bezpośrednio w hurtowni są jej pracownicy. Kupując materiały budowlane przez Internet nie ma możliwości dopytania się o szczegóły, skonsultowania decyzji z bardziej doświadczoną osobą czy otrzymania wiarygodnej opinii na temat produktu. BK Business zatrudnia tylko doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, co potwierdzają wszelkie wyróżnienia i certyfikaty. Sporymi osiągnięciami mogą pochwalić się także sami właściciele spółki, którzy otrzymali Gazelę Biznesu, Medal Europejski oraz tytuł Regionalnego Lidera Innowacji. Robiąc zakupy w takim miejscu jak BK Business zyskuje się pewność co do kupowanych materiałów, której nigdy nie zapewni Internet.