Czym są całoroczne domy mobilne?

całoroczne domy mobilne

Wielu Polaków interesuje się obecnie całorocznymi domami mobilnymi. Czym są tego typu domy i jakie mają one przeznaczenie? Wyjaśniamy!

Dom mobilny – czyli jaki?

Domy kojarzone są głównie z nieruchomościami, które buduje się na działce. Nie jest to jednak jedyna możliwość, by mieć swój kąt. Alternatywą są całoroczne domy mobilne, które przeznaczone są do bezpośredniego ustawienia na działce i mogą być przemieszczane. To możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych mobilnych platform, na których są one budowane.

Często domy mobilne kojarzone są z letniskowymi, ale warto wskazać, że dzięki nowoczesnym technologiom mogą one również z powodzeniem sprawdzać się jako domy całoroczne.

Jak zbudowane są całoroczne domy mobilne?

Domy tego typu budowane są na platformach mobilnych, które pozwalają na uzyskanie powierzchni nawet do około 57 metrów kwadratowych. Wobec tego całoroczne domy mobilne Holiday Homes mogą mieć metraż większy niż niejedno obecnie sprzedawane mieszkanie.

Wewnątrz domków można znaleźć wszystko, co potrzebne, aby wygodnie mieszkać. Znajdują się w nich pomieszczenia jak:

  • salon z aneksem kuchennym
  • przedpokój
  • łazienka
  • sypialnie

Wnętrza są aranżowane tak, aby zapewniać dużo przestrzeni, dzięki czemu nie wydają się one małe.

Wewnątrz domku korzystać można ze wszystkich niezbędnych instalacji, dlatego też można podłączyć go do instalacji elektrycznej, wodnej oraz kanalizacyjnej.

Gdy natomiast chodzi o kwestie izolacji i ogrzewania, całoroczne domy mobilne wykorzystują głównie ogrzewanie elektryczne w formie ogrzewania podłogowego i ściennego w łazience. Także mogą one współpracować z pompami ciepła, mogą być wyposażone w panele słoneczne.

Wybrane całoroczne domy mobilne wyposażone są również w tarasy, które zapewniają wygodny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Decydując się na zakup takiego domku u renomowanego producenta, można otrzymać gotowy do zamieszkania obiekt, dlatego nie ma potrzeby prowadzenia w nim żadnych prac dodatkowych.

Całoroczne domy mobilne – czy warto?

Z pewnością całoroczne domy mobilne będą atrakcyjną propozycją dla osób, które szukają własnego kąta, ale nie wiedzą, gdzie zamieszkać. Takie domki nie wymagają budowy, a także spełniania specjalnych formalności, ponieważ nie są one na stałe związane z gruntem.

Również ze względu na niższe koszty tego typu domki są bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie posiadają sporych oszczędności i nie stać je na wysoki kredyt.

Z aktualnymi ofertami producentów całorocznych domków mobilnych można zapoznać się już teraz na ich witrynach online.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*