Inteligentne drzwi zewnętrzne w inteligentnym domu

Jak sprawić by drzwi zewnętrzne były zarówno antywłamaniowe jak i przyjazne użytkownikowi – inteligentne? Tak by nie trzeba było używać kluczy a jednak można było mieć pewność, że nasze drzwi zewnętrzne w 100% chronią dom przed nieproszonymi gośćmi.

Każdemu zdarza się zapomnieć

Dokonując zakupu drzwi, myślimy na ogół o ich designie, wytrzymałości i zabezpieczeniach. Dostosowując je do charakteru wnętrza i wyglądu budynku, sięgamy po modne kolory. Oceniamy izolacyjność termiczną i akustyczną oraz wodoszczelność, cyrkulację powietrza,  antywłamaniowość. A gdy już je dobrze zamontujemy i zaczynamy używać – wszystko to, co było (i jest) tak ważne, staje się zaledwie elementem tła, gdy będąc w pracy zachodzimy w głowę: „zamknąłem drzwi czy zapomniałem…?”. Bo zapomnieć zdarza się każdemu.

Pomocna technologia

I tu z pomocą przychodzi technologia. Wyobraźmy sobie zewnętrzne drzwi efektywnie zapobiegające stratom ciepła (m.in. dzięki rozwiązaniu „ciepłego progu” ThermControl z przekładką termiczną), zabezpieczone trójwarstwowym systemem lakierowania posiadające potrójny system uszczelkowania i specjalne zawiasy 3D umożliwiające regulację szczeliny między skrzydłem a ościeżnicą. Same w sobie stanowią bardzo atrakcyjny wybór, gdy jednak dodamy do nich automatyczny system zamykania i otwierania (poprzedzony pozytywną identyfikacją użytkownika), sterowane cyfrowo drzwi nabierają nagle wyjątkowej wartości. Zabezpieczają nasz dom, uatrakcyjniają go, ale też pozwalają z użyciem smartfona w każdej chwili zachować pełną kontrolę.

Innowacyjność i mobilność

Otwieranie drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych to bezpieczeństwo i spokój dla całej rodziny. Dostępne w inteligentnych drzwiach rozwiązanie umożliwia otwieranie drzwi przy użyciu takiego czytnika (poprzez skanowanie odcisku palca) lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Czytnik może być umieszczony na dowolnej wysokości, tak, by mogło z niego korzystać również dziecko. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość sprawdzenia, kto i kiedy otwierał lub zamykał drzwi – te wszystkie dane są łatwo dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Co więcej, funkcja kontroli zdalnej przy pomocy tej samej aplikacji pozwala na udzieleni dostępu do mieszkania z dowolnego miejsca na Ziemi osobie, która właśnie stoi przy drzwiach. Z kolei w sytuacji zagrożenia, np. gdy ktoś próbuje zmusić domownika do otwarcia mieszkania, zamiast palca wskazującego można użyć kciuka, co system potraktuje jako sygnał do powiadomienia jednostki interwencyjnej.

Inteligentne otwieranie

Wśród inteligentnych rozwiązań oferowanych znajdują się również m.in. drzwi wejściowe wyposażone w elektryczne sterowanie. Można otwierać je i zamykać na kilka inteligentnych sposobów: przy użyciu przycisku nożnego, czujnika zbliżeniowego umieszczonego pod panelami ściennymi lub karty chipowej. Rozwiązaniem szczególnie wartym uwagi są również drzwi wewnętrzne wykonane na zamówienie, według indywidualnego projektu. By sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów dostępne są też drzwi wewnętrzne na szynach magnetycznych, z systemem przesuwnym (otwierające się bezszelestnie dzięki elektromagnesom) oraz rozwiązanie takie jak otwieranie za pomocą czujnika ruchu lub przycisku naściennego.

Perfekcyjna codzienność

Zaawansowana elektronika i dedykowane jej oprogramowanie coraz skuteczniej wspierają codzienne życie. Automatyczne zamki wielopunktowe, otwierane pilotem i awaryjnym kluczem, specjalne okucia sterowane zdalnie czy kierowanie uchyłem okien to tylko część dostępnych rozwiązań. Trwają prace projektantów i ekspertów ds. zabezpieczeń, dzięki którym wkrótce możliwe będzie regulowanie wilgotności i przepływu powietrza w mieszkaniu dzięki zamontowanym w drzwiach uchylnym listwom uszczelniającym. Wszystko po to, by zapewnić użytkownikom najwyższą satysfakcję korzystania z produktów – będących nie tylko wzorem jakości i precyzji wykonania, ale także innowacyjnym wsparciem codziennego życia.