Jak stworzyć przytulny nastrój w sypialni?

Na charakter, a tym samy nasz odbiór, przestrzeni w domu składa się kilku czynników: dominujące kolory, meble oraz ich styl, a także wykorzystane dekoracje. Wszystko powinno stanowić spójną całość. Jeśli chcemy, by nasze wnętrze, a zwłaszcza sypialnia, było przytulne musimy zadbać o kilka elementów. Jak więc stworzyć przytulny nastrój w sypialni?

Sypialnia jest najbardziej prywatną częścią każdego domu. To w niej szukamy odpoczynku po całym, długim dniu. Relaksujemy się, zbieramy siły. Warto więc zadbać o jej wystrój i z dużą uwagą dobierać meble i wszelkiego rodzaju dodatki. Sypialnia powinna być przestrzenią komfortową, nieprzesłodzoną oraz nieprzytłaczającą. „To czy dane wnętrze możemy określić jako przytulne, w żadnym wypadku nie zależy od jego wielkości. Faktem jest, że sporych rozmiarów sypialnie dają ogromne możliwości aranżacyjne. Są jednak również sporym wyzwaniem dla dekoratora, dla którego celem nadrzędnym powinno być stworzenie spójnej całości. Mniejsze pomieszczenia również wymagają sporej ostrożności, łatwo bowiem je przeładować i zamiast zaaranżować przytulną i komfortową sypialnię, możemy osiągnąć wrażenie przytłoczenia oraz chaosu” – tłumaczy Izabela Konior, dekoratora firmy Eurofirany, lidera w branży home decor.

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO KOLORU

Wybór odpowiedniej palety barw ma bardzo duże znaczenie dla stworzenia klimatu w każdym pomieszczeniu naszego domu, zwłaszcza w sypialni. Jeśli chcemy, by miała ona przytulny charakter warto postawić na ciepłe kolory: beże, kremy, brązy, pomarańcze lub też biel w połączeniu, np. z kolorami pastelowymi. Jasne barwy sprawiają, że odbieramy daną przestrzeń jako lżejszą i optycznie większą. Musimy o tym pamiętać, zwłaszcza urządzając małe sypialnie, w których najlepiej sprawdzą się jasne, stonowane barwy ożywione kolorowymi dodatkami.

ŁÓŻKO W CENTRUM SYPIALNI

Łóżko jest centralnym punktem każdej sypialni, dlatego też od niego powinniśmy zacząć aranżowanie wystroju. Wybór samego mebla jest oczywiście najważniejszy zarówno od strony praktycznej – użytkowej, jak i estetycznej. Nie bez znaczenia dla klimatu całego wnętrza pozostają jednak także tekstylia: pościel, narzuta, czy też poszewki dekoracyjne. Jeśli chodzi o pościel160x200, czy też pościel 220×200 wybór jest ogromny. Możemy postawić na pościele jednokolorowe, wykonane z miękkiej satyny bawełnianej w pięknych pastelowych kolorach z naszej kolekcji NOVA, bądź też zdecydować się na pościel z printem lub zdobieniem, np. na naszą nowośćpościel z kolekcji HAFT wykonaną z satyny bawełnianej zdobioną stylowymi haftowanymi liśćmi” – mówi Izabela Konior, wieloletnia dekoratorka marki Eurofirany. Uzupełnieniem aranżacji łóżka może być narzuta, która oprócz roli dekoracyjnej pełni również ważną funkcję praktyczną, chroniąc w ciągu dnia pościel przed zabrudzeniem. Narzutę możemy dobrać kolorystycznie do pościeli lub też do innych dodatków we wnętrzu.

MIEKKIE I PUSZYSTE TKANINY

Wybierając tekstylia do sypialni: zasłony, narzutę na łóżko, czy tez poszewki dekoracyjne warto skupić się nie tylko na samym kolorze, który oczywiście jest bardzo ważny, ale także na doborze odpowiedniego rodzaju tkaniny. By nasze wnętrze nabrało przytulnego, romantycznego charakteru, postawmy na miękkie puszyste tkaniny takie jak welwet. Welwetowe zasłony miękko spływające z karnisza aż do samej podłogi, otulające okno, a do tego specjalnie dobrana kolorystycznie welwetowa, pikowana narzuta oraz poszewki dekoracyjne stworzą piękną całość. Poprzez dodatki warto wprowadzić do wnętrza kolor. Jeśli ściany sypialni pomalowane są na jasne, neutralne kolory takie jak beż, biel, czy też szarości to właśnie poprzez dodatki możemy nieco ożywić tę stonowaną kolorystycznie przestrzeń.

WŁAŚCIWE OŚWIETLENIE

Światło jest dopełnieniem każdego wnętrza. W sypialni warto zrezygnować z jednego mocnego źródła światła na rzecz kilku, komplementarnych wobec siebie. Lampa sufitowa uzupełniona mniejszymi lampami stojącymi, lampkami nocnymi, czy też kinkietami stworzy piękną całość. Klientom poszukującym stylowego, modnego, ale także klimatycznego oświetlania, polecamy nasze lampy z powstałej z okazji 30-lecie firmy LIMITED COLLECTION, w której znajdują się między innymi stylowe lampy stołowe z pięknymi, welwetowymi abażurami oraz szklanymi podstawami – mówi Izabela Konior z firmy Eurofirany. Wybór odpowiedniej oprawy to jednak jedynie „połowa sukcesu”. Dla stworzenia przytulnego klimatu w sypialni ważny jest także w wybór barwy światła. Do sypialni dekoratorzy wnętrz polecają światło o barwie cieplej, czyli o mocy powyżej 3300 kelwinów.

Ostatnim akcentem, który dopełni całej aranżacji w sypialni są świece. Migoczące światło świec oraz piękny, subtelny zapach odpowiednio dobrany do pory dnia oraz sytuacji sprawi, że nasza sypialnia stanie się azylem, miejscem, do którego uciekamy za każdym razem, gdy potrzebujemy wytchnienia i odpoczynku.

Artykuł sponsorowany

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*