Jak wybrać idealny chodnik do przedpokoju?

chodnik do przedpokoju

Chodnik w przedpokoju to ważny, choć niekiedy niedoceniany element wyposażenia domu. Zajmuje sporo miejsca na korytarzu, więc w dużej mierze decyduje o stylu wnętrza. Dywan na korytarzu musi być łatwy do czyszczenia, odporny na plamy i jednocześnie spełniający kryteria estetyczne. Podpowiadamy, jak wybrać ideał i gdzie szukać ładnych chodników do przedpokoju.

Dywan do przedpokoju powinien być łatwy do czyszczenia

Chroni podłogę przed mokrymi plamami z butów i zatrzymuje zabrudzenia, które moglibyśmy wnieść do wnętrza pokojów, dlatego chodnik w przedpokoju musi być przede wszystkim łatwy do utrzymania w czystości. Powinien dobrze zatrzymywać piach, błoto czy kurz, a jednocześnie jego odkurzanie powinno być proste i szybkie. Najlepiej sprawdzają się dywaniki z krótkim włosiem, chociaż zdarzają się modele poliestrowe z dłuższym runem, które też łatwo wyczyścić.

Chodnik na korytarz musi być też trwały

Oczywiście materiał musi być odporny na odkształcenia od butów, wózków, hulajnóg i innych sprzętów, którymi codziennie domownicy będą po nim jeździć i szurać. Dobrym przykładem materiału na chodnik jest polipropylen, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i częstą eksploatację. Inna opcja to równie mocny poliamid. Generalnie zaleca się wybór chodnika na przedpokój z materiałów syntetycznych. Niektóre z nich można prać w pralce, co znacznie ułatwia utrzymanie czystości w domu.

Gdzie wybrać modny dywan do przedpokoju?

Na stronie https://sklepeureka.pl/chodniki/do-przedpokoju można znaleźć trwałe, modne i klasyczne chodniki do przedpokoju, które spełniają wszystkie kryteria wyboru. Przyjazna nawigacja sklepu pozwala szybko odszukać interesujący design, odpowiedni wymiar, wysokość runa, a nawet tworzywo, z którego dywan ma być wykonany. Obszycie chodników jest standardowo gratis. Od razu można dobrać też pasujące wycieraczki i maty antypoślizgowe, jeśli są potrzebne.

Chodnik, który się nie ślizga

Ważne jest też bezpieczeństwo – chodnik na przedpokoju nie może się ślizgać. Dlatego warto wybierać modele antypoślizgowe. Specjalne podgumowane podkłady sprawiają, że dywaniki doskonale przylegają do różnorodnych powierzchni. Jeśli dywanik nie ma wszytej wkładki, można dokupić antypoślizgową matę, na której się go kładzie. Nie będzie się przesuwał i zmniejsza się prawdopodobieństwo, że ktoś się o niego potknie.

Ważna kwestia: styl chodnika do przedpokoju

Dywan na przedpokoju nie musi być nudny. Dostępne są wzory, które sprawdzą się w nowoczesnych przedpokojach. Na przykład chodniki w liście monstery będą pełniły ważną funkcję dekoracyjną, ożywiając wnętrze. W korytarzach urządzanych w stylu boho ciekawie wyglądają modele sznurkowe z frędzelkami w jasnych odcieniach natury. Możesz też wybrać bardziej puszyste chodniki monochromatyczne, które przypominają dywany salonowe. Ciekawą propozycją są dywaniki na przedpokój imitujące wzór marmuru, drewna albo betonu. Będą z pewnością urozmaicały stonowane meble i ściany wnętrza – chodniki na przedpokój mogą być najciekawszą dekoracją wnętrza.