Mistrz demolki – dwa poziomy wtajemniczenia

Młoty udarowe
Drobne remonty oraz codzienne naprawy to rzeczywistość, której ciężko uniknąć. Cieknący zlew, obluzowany parapet, pękający tynk, sufit zalany przez sąsiada z góry – niezależnie od skali i rodzaju problemu często zanim wezwiemy fachowców próbujemy samodzielnie się z nim uporać.

Destrukcja – od czego zacząć?

Czasem wiara we własne siły sprawia, że porywamy się na ambitniejsze zadania, a z pozoru szalony pomysł wyburzenia ściany pośrodku domu, by powiększyć salon, nabiera nieoczekiwanie realnych kształtów. W takim przypadku, zanim z entuzjazmem zabierzemy się do pracy, trzeba pamiętać o odpowiednim sprzęcie – warto się zaopatrzyć w młoty wyburzeniowe adekwatne do planowanej pracy.

Poziom pierwszy: domowe majsterkowanie

mlot wyburzeniowy

Młoty udarowe przeznaczone dla amatorów mają mniejszą moc niż te dedykowane profesjonalistom. Gdy zapoznamy się z ich instrukcją obsługi, okaże się również, że posiadają mniej funkcji. Powyższe informacje mogą budzić wrażenie, że po zakupie takiego sprzętu będziemy mieli do czynienia z „niepełną” wersją produktu. Nic bardziej mylnego, taki młot może rzeczywiście w teorii jest prostszy, ale właśnie ta prostota sprawia, że z jego obsługą poradzi sobie niemal każdy. Należy również pamiętać, że przy domowym użytkowaniu tego typu sprzętu nigdy nie skorzystamy z opcji, które są przydatne na budowach o większej skali i wykonywanych przez zawodowców. Młoty wyburzeniowe przeznaczone do samodzielnego użytku są lżejsze, bardziej intuicyjne w obsłudze i zdecydowanie tańsze od ich bardziej zaawansowanych odpowiedników.

Poziom drugi: profesjonalna rozwałka

Narzędzia w pracy budowlańca odgrywają niebagatelną rolę. Profesjonalne młoty udarowe to wizytówka ekipy remontowo-budowlanej, a w rękach sprawnego zawodowca potrafią czynić cuda. Młoty wyburzeniowe idealnie nadają się do niszczenia fundamentów, kruszenia skalnych i betonowych konstruktów oraz zrywania nawierzchni drogowej. Najnowsze technologiczne udogodnienia zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracy operatorowi sprzętu – odpowiada za to między innymi system tłumienia drgań.

Profesjonalne młoty udarowe funkcjonują w parze z dłutami o większej średnicy, dysponują większą mocą przerobową i z racji swej budowy są cięższe i bardziej wytrzymałe. Wszystkie te cechy, stanowiące o wyższości elektronarzędzi wielofunkcyjnych dla zawodowców nad ich tańszymi odpowiednikami dla amatorów, wpływają na cenę produktu. Są jednak takie sytuacje, gdy trzeba sobie powiedzieć, że cena nie gra roli, jakość jest najważniejsza.