Jaką baterię łazienkową wybrać?

Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe

Wiele osób wybierając baterię do łazienki, jako podstawowe kryterium przyjmuje jej wygląd. Oczywiście nie ma w tym niczego złego, jednak sam wygląd, to nie wszystko i pewne rzeczy musimy już zaplanować na etapie remontu łazienki lub kuchni. Do takich elementów zaliczymy, chociażby podejście pod kran (baterie umywalkowe lub baterie umywalkowe ścienne), sposób montażu jak i umiejscowienie baterii. Właściwy wybór baterii jest bardzo ważny, ponieważ ma ona duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie i na wygodę. Bateria łazienkowa jak i baterie prysznicowe muszą cechować się kilkoma elementami. Po pierwsze powinny pasować do stylu naszej łazienki. Warto również postawić na produkty wysokiej jakości, które cechują się bezawaryjnym działaniem i komfortem użytkowania. Ważnym aspektem jest również utrzymywanie baterii w czystości. Dobrze kiedy budowa baterii umożliwia nam oszczędzanie wody.

Bateria łazienkowa, jaką wybrać?

Pierwszym z elementów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest rozmiar zarówno naszej umywalki lub wanny jak i również baterii. Baterie wanno prysznicowe powinny być dopasowane wielkością. Jeżeli zamontujemy zbyt małą, to będzie to wyglądało śmiesznie. Również warto zwrócić, aby kran był odpowiednio wyprofilowany i woda leciała do wanny, a nie pryskała na zewnątrz. Decydując się na wysoką wylewkę powinniśmy mieć głęboką umywalkę, w przeciwnym razie woda będzie bardzo chlapała. Baterie łazienkowe wybrać nie jest bardzo trudno, ale warto jest kierować się kilkoma podstawowymi wskazówkami.

Baterie łazienkowe prysznicowe, baterie umywalkowe – poznaj rodzaje baterii

Pierwszą kategorię są baterie do umywalek i bidetów. Zazwyczaj wybiera się do tych urządzeń baterie stojące, inaczej zwane sztorcowe. Wybierając baterię musimy zwrócić uwagę na wycięte otwory w urządzeniu i do nich dopasować odpowiednie baterie. Na szczęście odwiedzając sklep z bateriami łazienkowymi znajdziemy bardzo szeroki wybór baterii nawet dla najbardziej wymagającego klienta.

Kolejną grupą są baterie wannowe i wanno prysznicowe. Jest to najpopularniejszy rodzaj baterii. Najczęściej są to baterie wannowo natryskowe ścienne. Do wyboru tutaj mamy bateria natynkowe, które widoczne są w całości oraz baterie podtynkowe, które są w dużej mierze ukryte. Zazwyczaj widzimy tylko uchwyty do regulacji i wylewkę. Cały system mieszający wodę ukryty jest pod tynkiem. W tej sytuacji należy zadbać o to, aby byłą to bateria najwyższej jakości. Powinno nam zależeć na jej długoletniej bezawaryjnej pracy, ponieważ wymiana takiej baterii będzie sporym problemem.

Jak widać wybór baterii jest bardzo szeroki i każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.