Jakich uprawnień wymaga zawód zarządcy nieruchomości?

zawód zarządcy nieruchomości

Teoretycznie każdy może wykonywać zawód zarządcy nieruchomości. Do roku 2013 obowiązywała państwowa licencja, którą można było otrzymać po zdaniu komisyjnego egzaminu. Po 2013 roku zniesiono wiele licencji – w tym licencję zarządcy nieruchomości. Jednak zdecydowanie większym zaufaniem klientów cieszą się osoby posiadające taką licencję.

Czynności wykonywane przez zarządcę nieruchomości wymagają dużego doświadczenia i wiedzy w różnych dziedzinach. Jest to również praca wymagająca dyspozycyjności i dużej odpowiedzialności. Na tle przeciętnych polskich zarobków wynagrodzenie renomowanego zarządcy nieruchomości jest stosunkowo wysokie. Dobry zarządca nieruchomości powinien cały czas poszerzać swoją wiedzę i być na bieżąco ze wszystkimi zmianami obowiązujących przepisów prawnych, budowlanych i finansowych.

Jak wybrać właściwego zarządcę nieruchomości?

To bardzo ważna decyzja, więc najbezpieczniej jest zdecydować się na osobę z doświadczeniem. Nieruchomosci.mawen.pl to firma świadcząca profesjonalne usługi w tym zakresie. Zawód zarządcy nieruchomości traktowany jest tu bardzo poważnie. Organizowane są regularnie szkolenia ze wszysktich dziedzin, które potrzebne są do zarządzania obiektem – a więc z prawa budowlanego, przepisów skarbowych, aktualnje sytuacji na rynku nieruchomości. Zarządcy nieruchomości z nieruchomosci.mawen.pl posiadają odpowiednie ubezpieczenie od wykonywanych czynności, przygotowani są również merytorycznie do reprezentowania właścicieli w urzędach i sądach. Nieruchomosci.mawen.pl to firma,która świadczy usługi na terenie całego kraju. Do jej klientów należą właściciele nieruchomości przemysłowych, handlowych, wspólnoty mieszkaniowe i developerzy.

Jak wygląda praca w zawodzie zarządcy nieruchomości?

Szczegółowy zakres czynności powinien być ujęty w pisemnej umowie pomiędzy właścicielem a zarządcą nieruchomości. Praca może ograniczać się do nadzoru na stanem technicznym obiektu i prowadzenia rozliczeń z najemcami. Umowa może dotyczyć również przeprowadzenia kompleksowego remontu budynku i przygotowania go do sprzedaży. Zarządca nieruchomości może zająć się również sporządzeniem oferty, poszukiwaniem kupca i na podstawie pełnomocnictwa sprzedażą nieruchomości. Zatrudnienie doświadczonego zarządcy nieruchomości pozwala zaoszczędzić na wynajmowaniu firm lub osób do poszczególnych zadań. Ważna jest również oszczędność czasu – zarządca nieruchomości na bieżąco kontaktuje się w imieniu właściciela na przykład z firmami sprzątającymi, obsługą techniczną, a w przypadku obiektów mieszkalnych z lokatorami.

Artykuł przygotowany przez Nieruchomosci.mawen.pl fot. Nieruchomosci.mawen.pl

Artykuł sponsorowany