Oryginalne, bo twoje

Najpopularniejszym trendem w urządzaniu wnętrz od kilku lat jest minimalizm. Przede wszystkim zakłada rezygnację ze wszystkich niepotrzebnych dodatków, które obciążają przestrzeń. Minimalistyczne mieszkania zazwyczaj utrzymane są w białych kolorach, a wykorzystanie wysokiego połysku czy też oświetlenia LED i innych środek światła optycznie powiększają wnętrza i sprawiają, że mamy wrażenie większej ilości miejsca nawet, gdy mieszkamy w niewielkim pokoju. Pewnego rodzaju ascetyczność pojawia się w barwach, fakturach, ale także w niezwykle uważnym wybieraniu tkanin i dodatków.  Jednym z najpopularniejszych stają się plakaty na ścianę, które pozwalają stworzyć nowoczesną, oryginalną i co najważniejsze przyjazną przestrzeń.

Powieś plakaty na ścianie

Nawet jeśli postawimy na biel i proste bryły, to okazuje się, że wcale nie musimy rezygnować z ciekawego klimatu designerskie pomysły na wykończenie wnętrz w doskonały sposób podkreślą indywidualność przestrzeni, gust gospodarzy czy też ich inspiracje. Plakaty do salonu są jedną z najchętniej wybieranych dekoracji ścian chociażby dlatego, że cechuje je pewnego rodzaju okresowość. Zmiana wystroju nie wymaga już remontu, przemalowywania ścian, a może po prostu pozostać na poziomie wybrania innej propozycji. Taki sposób kreowania przestrzeni staje się tani, autorski oraz niezwykle przyciągający uwagę. Doskonale wpisuje się również w modę na minimalizm.

Kolory, napisy, wzory

W kolekcjach najchętniej wybieranych plakatów znajdziemy cały szereg designerskich projektów, które przykuwają uwagę. Od lat w modzie są propozycje z napisami motywacyjnymi, które mają wprawić nas w dobry humor, podnieść poczucie wartości, czy też zaznaczyć wartości ważne dla domowników. Takie plakaty do kuchni czy jadalni sprawdzają się również w innych miejscach, ale warto je powiesić tam, gdzie najczęściej zerkamy. Poza tym w minimalistycznych wnętrzach pięknie wyglądają plakaty wykorzystujące geometryczne wzory czy też abstrakcyjne dekory lub te nawiązujące na przykład do inspiracji industrialnych. Niektórzy tworzą w ten spać konsekwentne stylizację, dobierając na przykład inne tkaniny czy dywan do motywu przewodniego plakatu. Ascetycznie prezentują się również propozycje wykorzystujące typografię. To rewelacyjny pomysł na przykład do pokoju nastolatka. Poza tym niezwykle popularne są motywy roślinne. One wpisują się nieco w trendy ekologiczne i wprowadzają do wnętrza nieco spokoju. To propozycja dla mieszczuchów, którzy chętnie uciekaliby poza zabudowaną przestrzeń. Co istotne, plakat możesz zrobić sobie sam, a takich oryginalnych pomysłów na pewno nikt nie skopiuje.