Jeden dom dla dwóch rodzin – 5 sprawdzonych projektów

Jak pomieścić dwie rodziny w jednym domu w taki sposób, aby nikt nie wchodził sobie w drogę? Archeton proponuje nowoczesne projekty domów dwurodzinnych, czyli innowacyjne alternatywy dla tradycyjnych bliźniaków.

Dobrze zaprojektowane lokum to takie, które zapewnia komfort wszystkim mieszkańcom. Jak pokazują projekty domów dwurodzinnych na stronie Archeton, bliźniaki nie są jedynym rozwiązaniem dla rodzin wielopokoleniowych. Pięć projektów firmy Archeton: Marcepan, Matylda, Cykada, Galina oraz Irena, to propozycje różnych wariantów rozwiązań dwóch mieszkań w budynku jednorodzinnym.

Marcepan

marcepanDom przeznaczony jest dla rodziny liczącej od 5 do 8 osób. Na parterze wydzielone zostały dwie sypialnie, pokój dzienny, kuchnia z jadalnią i łazienka. Schodami w dół można dostać się do pralni połączonej z kotłownią. Na poddaszu zaś mieszczą się trzy pokoje, łazienka i kuchnia połączona z jadalnią, gdzie istnieje możliwość urządzenia dodatkowego pokoju. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodne i jednocześnie modne rozwiązania.

Matylda

Projekt domu dwurodzinnego, oparty na literze „T”. Na parterze została umieszczona część dzienna, razem z małym dodatkowym mieszkaniem. W podpiwniczeniu znajduje się pralnia i kotłownia, zaś na poddaszu ulokowane zostały trzy sypialnie, garderoba i dwie łazienki. Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań spodoba się zamknięta kuchnia z wydzieloną pojemną spiżarką, idealną na zapasy przetworów.

Cykada

Budynek zaprojektowany na planie dwóch prostokątów, ułożonych w kształt litery „T”. W piwnicy tradycyjnie umieszczono kotłownię i pomieszczenia gospodarcze. Na parterze ulokowane zostały dwie sypialnie, pokój dzienny, łazienka i kuchnia. Na poddaszu natomiast znajduje się kuchnia, pokój dzienny, dwie sypialnie, gabinet i łazienka. Całość prezentuje się imponująco. Rodziny, które zdecydują się zamieszkać w tym wnętrzu, bez wątpienia będą czuły się komfortowo.

Galina

To parterowy projekt domu dwurodzinnego, z przylegającym garażem. Całość podzielona jest na dwie asymetryczne części. W większej, znalazły się: pokój dzienny, kuchnia ze spiżarką, jadalnia, wc i pomieszczenie gospodarcze. Pozostały segment zajmują: pokój dzienny, kuchnia, łazienka oraz sypialnia. Przestronna strefa dzienna, bez wątpienia będzie sprzyjała częstemu spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych.

Irena

W projekcie znalazła się wspólna piwnica, która mieści kotłownię i cztery pomieszczenia gospodarcze. Do mieszkań, które posiadają jednakowy układ funkcjonalny, prowadzi zewnętrzna klatka schodowa. W każdym z nich znajdują się trzy pokoje, kuchnia ze spiżarką i łazienka. Dzięki nieskomplikowanemu kształtowi, dom będzie łatwy w budowie i niedrogi w utrzymaniu.

Projekty domów dwurodzinnych, które proponuje Archeton, przeznaczone są dla osób, które cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Wśród propozycji, coś dla siebie znajdą zarówno osoby szukające tradycyjnych rozwiązań, jak i ci, którzy chcą mieszkać w modnym, nowoczesnym wnętrzu.