W poszukiwaniu najlepszego agregatu prądotwórczego do domu

Agregaty prądotwórcze

Ratują w sytuacjach awaryjnych, gdy na skutek wichury zabraknie w domu prądu. Wspomagają budowę i remont domu. Mogą być też bardzo przydatne w rolnictwie. O czym mowa? O agregatach prądotwórczych oczywiście.

Agregaty prądotwórcze – najważniejsze zastosowanie

Generatory prądotwórcze to urządzenia, które mają za zadanie wytwarzać prąd. Są niezastąpione podczas budowy i remontu domu. Oprócz budownictwa, odgrywają też ważną rolę w rolnictwie, np. gdy potrzebne jest nam dodatkowe oświetlenie w gospodarstwie.

Ponadto, agregat może być urządzeniem zapasowym, które sprawdza się w sytuacji, gdy w domu nagle zabraknie prądu. Współczesne nowoczesne domy są wyposażone w zaawansowane systemy działające na prąd, m.in. wielopunktowe oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz, otwierane bramy do garażu, piece centralnego ogrzewania czy sprzęt gospodarstwa domowego. Warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje agregatów: stacjonarne i przenośne.

 Na co warto zwrócić uwagę, wybierając agregat prądotwórczy?

  • moc – poszukując agregatu dla siebie, warto wstępnie określić cele, jakim ma służyć; inny generator prądu sprawdzi się w przypadku podłączenia wiertarki przy remoncie domu, inny podczas pracy maszyny rolniczej;
  • zabezpieczenie AVR – z ang. Automatic Voltage Regulation (automatyczna regulacja napięcia);
  • rodzaj fazy – jednofazowa, dwufazowa lub trójfazowa – w zależności od konkretnych potrzeb;
  • renoma producenta silnika i prądnicy – warto wybierać agregaty prądotwórcze produkowane przez renomowane marki znane ze świata motoryzacji. Warto wymienić tu chociażby Hondę, Mitsubishi czy Yamaha. Jeśli chcemy mieć pewność, że agregat będzie sprawny przez wiele lat, unikajmy agregatów chińskiej produkcji, składających się z części gorszej jakości.

 Jaki agregat sprawdzi się podczas budowy domu jednorodzinnego?

Inwestorzy stawiający nowy dom powinni zaopatrzyć się w agregat trójfazowy. Generator prądu jednofazowy wystarczy zaledwie do podtrzymania pracy urządzeń AGD i RTV, jednak będzie za słaby do bardziej zaawansowanych prac budowlanych.

 Jaki generator prądotwórczy wybrać do mniejszych potrzeb?

Warte uwagi są generatory prądu wyprodukowane przez Hondę, na przykład agregat prądotwórczy jednofazowy EA3000 AVR HONDA, dostępny w sklepie https://www.sklepfarmera.pl/pozostale-rolne/agregaty-pradotworcze/. Tym, co najbardziej powinno interesować kupującego w tym przypadku, jest łatwy rozruch i niewielkie zużycie paliwa. Poza tym producent zadbał o to, aby zastosować dobrej jakości podzespoły, co sprawia, że możemy liczyć na długą żywotność sprzętu. Moc agregatu to 5,5 KM 3kW. Czas pracy to około 2 godziny. Prądnica ma wbudowany wyłącznik przeciążeniowy, a także dwa gniazda 16A 230 V.

Grafika: pexels.com
Artykuł sponsorowany