Segregacja śmieci w Twoim domu! Systemy, które pozwolą Ci zadbać o swoją planetę

Systemy segregacji śmieci do zabudowy

Recykling możesz rozpocząć już we własnym domu – jeszcze zanim Twoje śmieci trafią do dalszego zagospodarowania! Prawidłowa segregacja odpadów nie jest skomplikowana i – co ważne – przynosi korzyści środowisku i całej planecie. O ile podział śmieci wydaje się faktycznie zajęciem prostym, o tyle więcej problemów sprawia już ich przechowywanie. Jaki system zastosować w domu czy mieszkaniu, by zoptymalizować ów proces?

Worki do segregowania odpadów

Na rynku dostępne są worki przeznaczone do segregowania śmieci, które dostarczane są zarówno przez firmy zajmujące się utylizacją odpadów, jak i przez znanych producentów, prezentujących swoje wyroby sklepowych półkach. Kolory takich opakowań odpowiadają ogólnie przyjętej kolorystyce działań recyklingowych, co ułatwia prawidłowy podział odpadów na: papier, tworzywa sztuczne czy szkło.

Zaletą worków do segregowania odpadów jest ich dostępność, a także niewysoka cena. Niestety, system ten obciążony jest licznymi wadami, co z pewnością zniechęci miłośników pro-środowiskowych działań. Przede wszystkim użytkownicy wskazują na problem z przechowywaniem. O ile w domu jednorodzinnym można dokupić do worków stelaże do ustawiania na zewnątrz, to w mieszkaniu ciężko znaleźć miejsce, w którym można dyskretnie je schować do czasu, aż się zapełnią.

Nie da się również ukryć, że korzystanie z foliowych worków jest nieco sprzeczne z ideą segregacji i ograniczania produkcji odpadów. Worki wykonywane są z tworzywa sztucznego, które bardzo długo się rozkłada – a tym samym, pomimo segregacji odpadów, nadal mamy do czynienia z problemem zaśmiecania planety i nadprodukcją zbędnych opakowań foliowych. 

Systemy segregacji śmieci do zabudowy

W pełni ekologicznym, wygodnym i wydajnym systemem segregacji odpadów są specjalne pojemniki przeznaczone do zabudowy. Ich konstrukcja jest bardzo trwała, a dostępność różnych rozmiarów, także kompaktowych, umożliwia ich montaż na przykład w kuchennej szafce.

Pojemniki wykonane są z trwałego, sztywnego tworzywa, dzięki czemu można korzystać z nich przez wiele lat – pielęgnując i użytkując bez obawy, że ten pęknie lub trwale się zabrudzi. Dzięki dyskretnemu montażowi w zabudowie meblowej oszczędza się również sporo miejsca w kuchni. Zintegrowany system przykrywek czy pokryw samozamykających zapewnia przy tym higienę i ogranicza roznoszenie nieprzyjemnych zapachów. System składa się, w zależności od modelu, z jednego pojemnika podzielonego na kilka stref lub też kilku pojemników do osobnego wykorzystania. Szeroki wybór systemów, które mogą pojawić się w Twojej kuchni, znajdziesz na https://e-rejs.eu/systemy-pojemnikow-na-odpady.

Wygodne użytkowanie zapewniają systemy zabudowy frontowej, gdzie stelaż z pojemnikami stanowi integralną część szafki – po jej otwarciu wysuwają się jednocześnie wszystkie dostępne pojemniki segregacyjne. W przypadku szafek otwieranych stelaż może być chowany w nich tradycyjnie lub również montowany na prowadnicach. W każdym przypadku korzystanie z zestawu jest wygodne i nie zabiera dużo czasu. Po zapełnieniu koszy wystarczy wynieść odpady do kontenerów zbiorczych. Bez dodatkowej folii w postaci worków – za to z troską o naszą planetę!

Artykuł sponsorowany