Nowe mieszkanie na Woli – dzielnica z perspektywami

Warszawska Wola to dzielnica ze sporym potencjałem. To tu do 2021 roku ma powstać milion metrów kwadratowych powierzchni biurowych, do tego spośród innych dzielnic wyróżnia się ogromną wręcz ilością terenów zielonych. Plany rozwoju dzielnicy uwzględniają jej optymalną rozbudowę, dzięki czemu Wola ma się stać największym konkurentem dla biznesowego Służewca, a także doskonałą przestrzenią do zamieszkania dla całych rodzin.

Znakiem rozpoznawczym Woli są tereny zielone. Do zaoferowania ma aż pięć parków, do tego zielone skwery i urokliwie stawy. Tereny zielone zajmują powierzchnię ponad 100 hektarów, a zbiorniki wodne 21 tys. metrów kwadratowych. Niewątpliwą zaletą dzielnicy jest bliskość centrum, ponieważ od starówki dzieli ją odległość zaledwie pięciu kilometrów, które wygodnie można pokonać komunikacją miejską.

Wola to jednak nie tylko doskonałe perspektywy do zamieszkania dla całych rodzin, które chcą się odciąć od zgiełku miasta, ale także dla pracowników i inwestorów mieszkaniowych. Warszawska dzielnica pretenduje do miana najszybciej rozwijającej się biznesowej dzielnicy w Polsce. To właśnie tutaj do 2021 roku ma powstać milion metrów kwadratowych biur, a liczba pracowników biurowych ma się podwoić. Stwarza to ogromne szanse dla inwestorów poszukujących nowych mieszkań pod wynajem, jak i własnego M.

Ceny mieszkań na warszawskiej Woli

W Warszawie najwięcej nowych mieszkań powstaje w bliskości centrum, ponieważ są tam zapewnione doskonałe warunki komunikacyjne i bytowe, ale również wybierane są lokalizacje w okolicy, które umożliwiają szybki dojazd do centrum oraz do kompleksów biurowych i ośrodków akademickich. Jednocześnie stolica jest najdroższym miastem, a na domiar złego zapowiadany jest dalszy wzrost cen mieszkań na rynku pierwotnym, co jest spowodowane rosnącym popytem i rosnącymi kosztami robót budowlanych oraz zakupu gruntów, za które w Warszawie trzeba słono płacić. Na cenę ma wpływ również obecność stacji metra.

Gdy w całej Polsce ceny mieszkań na rynku pierwotnym wahają się pomiędzy 3,8 a 7,8 tys. zł za metr kwadratowy, tak w stolicy ceny osiągają górny pułap, a nawet go przekraczają. Najdroższe jest bezpośrednie centrum, tam trzeba liczyć się z cenami rzędu 9,5-14 tys. zł. Nic dziwnego więc, że warszawskie dzielnice cieszą się największą popularnością – tam ceny mieszkań zaczynają się od 6 tys. zł za metr kwadratowy.

Jak jest na Woli? Dzisiaj za metr kwadratowy płaci się średnio 6,5 tys. zł, a w przypadku apartamentowca w prestiżowym osiedlu – nawet 12 tysięcy złotych.

Jak donosi serwis Newseria Biznes, do jednych z najczęściej wybieranych dzielnic pod inwestycje mieszkaniowe zalicza się właśnie Wola, co potwierdza Mirosław Kujawski, członek zarządu firmy deweloperskiej LC Corp SA. W wywiadzie dla serwisu Inwestycje.pl zwraca uwagę, że nabywcy dzisiaj dokonują pakietowych zakupów kilku mieszkań i najczęściej poszukują kompaktowych mieszkań o dobrej relacji powierzchni do liczby pomieszczeń – a takie założenia odzwierciedla m.in. projekt Osiedle na Woli.

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Woli?

Analitycy WGN zwracają uwagę, że coraz większą popularnością cieszą się peryferia miast. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ponadto tańsze mieszkanie na obrzeżach miasta równa się mniejszemu kredytowi, który można szybciej spłacić. Jednak zapomina się przy tym, że jest to inwestycja długoterminowa, a już dawno mieszkania przestały zyskiwać na wartościach, co pokazuje ostatnie 10 lat. Mieszkania kupione na górce cenowej z lat 2006-2008 dziś są warte sporo mniej, za to mieszkania położone bliżej centrum trzymają swoją wartość. Wybierając lepiej zlokalizowaną nieruchomość, zmniejsza się ryzyko związane z późniejszym wynajmem czy sprzedażą mieszkania.

Biorąc pod uwagę takie czynniki jak cena nowego mieszkania, bliskość centrum, a także perspektywy rozwoju, Warszawską Wolę można uznać za najlepszą opcję inwestycyjną. Już dzisiaj pracuje tu około 42 tys. osób, do tego w budowie jest kilka dużych obiektów biurowych i warszawskie centrum biznesu z wieżami biurowymi wokół ronda Daszyńskiego. Wola staje się konkurentem dla Służewca Przemysłowego – parku biznesowego, którego największą wadą jest spora odległość od centrum, a także brak optymalnych rozwiązań komunikacyjnych, które ułatwiłyby swobodny dojazd samochodem i autobusem. Już dzisiaj sporo firm migruje ze Służewca właśnie do warszawskiej Woli, przez co dzielnica ma spore szanse stać się centralnym obszarem biznesowym w Warszawie.

Deweloperzy realizują na Woli przemyślane projekty, zatem obok kompleksów biurowych powstają place miejskie, sklepy, restauracje i punkty usługowe. Wszystko powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zatem mnóstwo jest tu terenów rekreacyjnych z małą architekturą i strefami kulturalnymi. Dzielnica rozbudowuje się w segmencie mieszkaniowym i komercyjnym, stając się atrakcyjnym miejscem dla biznesu i do zamieszkania.