Stół bilardowy w domu – spełnienie marzeń nie tylko dla pasjonatów

Uwielbiasz grać w bilard, ale nie możesz sobie pozwolić na regularne wyjścia do klubów, by rozegrać partyjkę? Nic prostszego – kup własny do domu! W dzisiejszych czasach to już nie jest ekstrawagancja, a korzyści z takiego rozwiązania jest mnóstwo. O tym, jakie one są, dowiesz się z dalszej części artykułu.

Własny stół bilardowy – dlaczego warto?

stol-bilardowy-do-domu.jpg

1. Świetna rozrywka w dobrej cenie

Kupno stołu bilardowego to spory wydatek, ale za wypożyczenie go na godzinę w klubie też trzeba zapłacić. Kilkukrotne skorzystanie z tej opcji wygeneruje w skali roku niemałe koszty, więc lepiej wydać pieniądze raz i w ten sposób zaoszczędzić. Co więcej, oferty cenowe firm produkujących tego typu artykuły są mocno zróżnicowane, więc z pewnością któraś z nich trafi w twoje możliwości finansowe. Nadal się wahasz? Pomyśl sobie, jak miło byłoby móc zagrać w bilard ze znajomymi, gdy odwiedzą cię w domu. Dobra zabawa murowana!

2. Ogromny wybór

Aktualnie większość stołów bilardowych wykonuje się na zamówienie klienta, więc masz duży wpływ na to, jak będzie wyglądał. Możesz wybierać spośród wielu modeli, kolorów, rodzajów wykończeń i materiałów. Dzięki personalizacji nie będziesz miał trudności z dopasowaniem jego designu do aranżacji wnętrza pokoju, w którym się znajdzie.stół bilardowy w domu

3. Dostosowanie do własnych potrzeb

Jeżeli jesteś zapalonym graczem, to wiesz, że stół bilardowy musi mieć odpowiedni rozmiar. Oczywiście należy również zadbać o to, aby wokół niego znalazła się dostateczna ilość wolnej przestrzeni (najlepiej 1,5 m z każdej strony), która umożliwi swobodne wykonywanie ruchów kijem. Niestety nie każdy dysponuje odpowiednio dużym pomieszczeniem, w którym byłby w stanie zmieścić się produkt o wymaganych wymiarach. Dlatego też firmy zajmujące się ich wykonywaniem, postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozpoczęły produkcję niestandardowych towarów. A więc nie musisz się martwić, że stołu nie da się postawić w wybranym przez ciebie miejscu. Wystarczy dobrze zmierzyć odległości oraz przekazać potrzebne dane wykonawcy i gotowe.

4. Wygoda

Kolejna kwestia, o której należy wspomnieć to ogromna wygoda. Mając własny stół bilardowy, nie musisz wychodzić z domu, dokonywać rezerwacji na konkretną godzinę ani czekać w kolejce, aż zwolni się miejsce do gry. Po prostu korzystasz z niego, kiedy chcesz – pora dnia czy nocy nie ma żadnego znaczenia.

5. Wielofunkcyjność

Na sam koniec dodamy, że stół bilardowy może pełnić funkcję stołu jadalnianego. Tak, to prawda! W skład zestawu wchodzi blat, którym zakrywa się jego górną część i w ten sposób przekształca się go w zwykły stół, przy którym można wygodnie usiąść. Co więcej, jest wykonany w taki sposób, że nikt z gości nie zorientuje się, że to płyta do gry. Jest świetnym rozwiązaniem, gdy masz małe mieszkanie. Poza tym płacisz raz, a zyskujesz produkt o dwóch zastosowaniach, co jest wysoce praktyczne i po prostu opłacalne.

Stół bilardowy to raz, ale nie wolno zapominać o pozostałym sprzęcie, jaki jest nam niezbędny do gry w bilard profesjonalnie. Najważniejsze to kije bilardowe. Dobry kij to podstawa, warto zwrócić na jakość materiałów, z jakich jest wykonany, wagę, kształt oraz długość. Przed zakupem, warto skonsultować to z profesjonalistami, których najczęściej znajdziemy w specjalistycznych sklepach bilardowych. Pomogą nam dopasować kije i cały pozostały niezbędny sprzęt względem naszego stołu, wymagań i przeznaczonej na stół bilardowy przestrzeni. Osobiście polecamy jeden z takich sklepów czyt. „BilardowySklep.pl”. Dostaniemy tam bile, stoły, akcesoria i kije bilardowe na BilardowySklep.pl

Już wiesz, dlaczego warto spełnić marzenie o posiadaniu własnego stołu bilardowego? To wielofunkcyjne rozwiązanie i nietypowa rozrywka, która sprawdzi się zwłaszcza podczas jesienno-zimowych wieczorów. Polecamy!