Sieć hoteli w kształcie… ametystu

NL Architects, firma zajmująca się projektowaniem budynków z Holandii, weszła na zupełnie nowy poziom abstrakcji w swoich planach. Stworzyła bowiem wstępny projekt sieci hoteli, które kształtem przypominają wielki ametyst, czyli piękny minerał o fioletowym zabarwieniu.

Pięciogwiazdkowy hotel według założeń jego twórców ma wyglądać jak pół rozciętego kawałka ametystu i ma zostać wyposażony w duże okna na boku fasetki. Takie odwzorowanie minerału z kolei symbolizuje jego lecznicze właściwości i to, zdaniem autorów projektu, powinno tłumnie ściągać hotelowych gości czy turystów rządnych obejrzenia tego zjawiska od środka.

Część mieszkalna hotelu ma skupiać się wokół dużego, pustego obszaru ograniczonego jedynie wejściami do poszczególnych pokoi. Plany brzmią zatem nie tyle ciekawie, co wręcz niecodziennie.

Pierwszy z całej sieci takich luksusowych hoteli według wstępnych zapowiedzi ma zostać wybudowany na chińskiej sztucznej wyspie, która obecnie jest mocno rozwijana i leży na północ od wyspy Hajnan. Następnie kolejne budynki miałyby zostać wzniesione w różnych zakątkach świata.