Otwarto nowatorskie Centrum Szkoleniowe ISOVER!

isover_centrumszkoleniowe_budynek

 

Przekazywanie praktycznych umiejętności z zakresu izolacji, współpraca z uczelniami i szkołami technicznymi oraz kształcenie specjalistów to główne cele nowo powstałego Centrum Szkoleniowego ISOVER. Uroczyste otwarcie innowacyjnego ośrodka odbyło się 4 czerwca 2014 r. w Gliwicach.

Centrum Szkoleniowe ISOVER wybudowane przy gliwickim zakładzie ISOVER to pierwszy tego typu obiekt w Polsce w branży materiałów izolacyjnych. Poprzez uruchomienie nowatorskiego ośrodka, ISOVER pragnie podwyższyć standardy wykonawstwa na rynku izolacji i wspólnie z partnerami dzielić się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu izolacji budowlanych oraz technicznych. To kolejny krok w ciągłym doskonaleniu programu szkoleń kierowanego do firm wykonawczych, a także studentów kierunków technicznych i uczniów szkół zawodowych.

Otwarcie rynków pracy Unii Europejskiej spowodowało znaczący odpływ fachowców, zatem postanowiliśmy uzupełnić tę lukę, dodając część praktyczną do szkoleń teoretycznych, które ISOVER prowadzi od wielu lat. Dzięki nowo otwartemu Centrum Szkoleniowemu będziemy wspierać naszych klientów – firmy wykonawcze – w efektywnym kształceniu specjalistów, by w rezultacie wzmocnić rynek – mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER.

Zaobserwowaliśmy, że brak wykwalifikowanych fachowców jest istotną barierą w rozwoju rynku izolacji w Polsce, a jako liderzy tego rynku czujemy się w obowiązku, aby podnieść poziom wiedzy oraz umiejętności praktycznych, promować wysokie standardy jakościowe i zapewniać solidne wsparcie naszym klientom – podsumowuje Filipe Ramos, Dyrektor Generalny ISOVER Polska.

isover_centrumszkoleniowe1

Na dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej ponad 500 m2 znajdują się sala wykładowa „Thermistar”, sala treningowa „Mistrzów Izolacji” do prowadzenia szkoleń praktycznych oraz cała infrastruktura uzupełniająca, w tym modele z przekrojami wzorcowych rozwiązań izolacyjnych dla kluczowych aplikacji ISOVER – dachu skośnego, dachu płaskiego, ścian zewnętrznych, ściany działowej, podłóg czy izolacji technicznych.

Na uroczystej ceremonii otwarcia Centrum Szkoleniowego gościł Delegat Generalny Grupy Saint-Gobain na Europę Wschodnią – Francois-Xavier Moser oraz Dyrektor Branży Izolacji Grupy Saint-Gobain – Emmanuel Normant. Nasz portal budowlany również był obecny na otwarciu.