Szkło jako materiał uniwersalny

Szkło to jeden z najstarszych i najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych. Łączy w pewien sposób klasykę z nowoczesnością, tradycjonalizm z designem, a to wszystko w doskonałej jakości i w nieograniczonej niczym formie.

Szkło pozwala na stwarzanie bardzo indywidualnych projektów, które zachwycają kolorami, onieśmielają fakturą i użytymi materiałami, a co najważniejsze łączą się w piękne zestawy, tworząc przestrzeń subiektywną, wykreowaną i niesamowitą.

Ściana we wszystkich kolorach

W przeciwieństwie do płytek ceramicznych mozaika pozwala na stworzenie w mieszkaniu bardzo ciekawej aranżacji. Oczywiście kafelki są nadal modne i wiele osób je wybiera, ale w pewien sposób ograniczają nasze możliwości kreacyjne. Popularność szklanych płytek w wielu kolorach i różnych kształtach oraz możliwość łączenia ich z różnymi materiałami sprawia, że od wieków jest to jednen z najpopularniejszych sposobów na wykańczanie wnętrza, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy sprawić, że nasze mieszkanie będzie wyglądało nieprzeciętnie. Mozaika pozwala na dowolne kształtowanie przestrzeni, a dzięki i płytom jednokolorowym, jak i wielobarwnym nadaje idealnego klimatu. Co najważniejsze, paleta barw jest praktycznie niczym nie ograniczona, a barwy od bardzo subtelnych do tych zdecydowanych coraz częściej ustępują tym metalizowanym, lustrzanym czy też inox. Te futurystyczne pomysły sprawdzają się w aranżacji wnętrz, a prawdziwym hitem jest stworzenie mozaiki z własnego zdjęcia i położenie na ścianie. Efekt jest nie do podrobienia i co najważniejsze, będzie nam towarzyszył przez lata.

Mozaika – iluzjonistka

Najczęściej ten sposób wykończenia wnętrz stosujemy w łazience, ponieważ pozwala na wprowadzenie dużej różnorodności w zakresie kolorów i faktur. Doskonale odbija światło i zachwyca różnego rodzaju złudzeniami optycznymi. Dzięki temu zawsze otrzymamy przestrzeń wyjątkową, która w zależności od padającego światła będzie nas po prostu zadziwiać. Mozaikę możemy położyć niemalże wszędzie. Idealnie sprawdzi się jako wykończenie całego wnętrza, element dominujący lub tylko akcent kolorystyczny. Oprócz zadziwiających kolorów warto pamiętać, że w wykorzystaniu tego elementu dekoracyjnego nie ogranicza nas jego kształt. Bez problemu położymy cienki kolorowy pasek, zrobimy ramę wokół lustra czy ozdobimy fikuśną półkę. Ten element idealnie pokryje ściany proste, narożniki, jak i ciekawe zaokrąglenia, których w łazience jest coraz więcej. Warto sięgnąć po mozaikę i poznać jej niemalże nieskończone możliwości.