Uchwyty meblowe

Rodzaje uchwytów meblowych

Uchwyty ‒ choć niewielkie, mają duży wpływ na to, jak prezentują się meble, a co za tym idzie, całe pomieszczenie. Jakie są najpopularniejsze rodzaje uchwytów? Na co zwrócić uwagę, wybierając uchwyty? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Rodzaje uchwytów meblowych

Wyróżniamy różne rodzaje uchwytów meblowych. Poniżej najpopularniejsze z nich.

  1. Gałki

Jedną z wielu propozycji są gałki, czyli uchwyty jednopunktowe. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na uchwyty gałkowe o różnej średnicy ‒ od około do 20 mm do 40 mm, wykonane z różnych materiałów, na przykład z drewna, z plastiku, z aluminium, w różnych odcieniach. Gałki to prawdziwy klasyk, który sprawdzi się zarówno w przypadku mebli kuchennych, jak i biurowych czy pokojowych.

  1. Uchwyty podłużne

Dużą popularnością cieszą się uchwyty podłużne. W przypadku takich uchwytów pod uwagę powinniśmy wziąć dwa parametry ‒ C-C i Y. C-C to rozstaw otworów. Jest to w szczególności ważne, jeśli nowe uchwyty chcemy zamontować na miejscu starych. Kolejny parametr to Y, czyli odległość między najdalej wysuniętymi punktami uchwytu.

Modele podłużne wprowadzają nowoczesny design do pomieszczeń i znakomicie się prezentują. Co więcej, uchwyt podłużny może dodatkowo spełniać funkcję wieszaka, na przykład na ściereczkę kuchenną.

  1. Uchwyty krawędziowe

Kolejną z propozycji są uchwyty krawędziowe. Takie uchwyty montowane są na górnej lub bocznej krawędzi frontu.

Uchwyty krawędziowe będą idealne w przypadku kuchni o minimalistycznym stylu.

  1. Uchwyty wpuszczane

Uchwyty wpuszczane to uchwyty płaskie, mające wgłębienie umożliwiające wygodne otwarcie szafki. Po montażu uchwyt w bardzo niewielkim stopniu wystaje ponad powierzchnię frontu. Montaż takich uchwytów wymaga wykonania otworu we froncie. (najczęściej przeprowadzane jest frezowanie).

  1. Uchwyty muszlowe

Uchwyty muszlowe, jak sama nazwa wskazuje, mają kształt muszli. Dzięki specjalnym wgłębieniom uchwyty są bardzo wygodne w użytkowaniu. Kolejna zaleta uchwytów wpuszczanych to doskonały design.

Wybierając uchwyt meblowy, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na design, ale także na rozmiar oraz rodzaj materiału, z którego ów uchwyt został wykonany.

Grass-Hopper – szeroka oferta uchwytów

Duży wybór uchwytów oferuje hurtownia Grass-Hopper. W ofercie Grass-Hopper dostępne są gałki, uchwyty podłużne, uchwyty wpuszczane, uchwyty krawędziowe. Firma proponuje modele w stylu nowoczesnym, klasycznym czy retro, w wielu kolorach. Dobrze dobrany uchwyt sprawi, że meble będą doskonale się prezentować.

Oprócz uchwytów Grass-Hopper oferuje także zawiasy, prowadnice, kosze cargo i wiele, wiele innych.

Podsumowanie

Uchwyty mają duży wpływ na design mebli. Warto więc dokładnie przemyśleć swój wybór. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na klasyczne gałki, uchwyty podłużne, wpuszczane bądź krawędziowe. Do wyboru mamy różne wielkości i kolory uchwytów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*