W Warszawie stanęły wysoce energooszczędne oprawy drogowe

energooszczędne oprawy drogowe

Przed Pałacem Kultury i Nauki oraz wokół Placu Defilad w Warszawie stanęły wysoce energooszczędne oprawy Astra LED od Lena Lighting. Na zmiany oświetlenia zdecydował się także Żoliborz – wzdłuż ulicy Anny German zainstalowano 14 lamp Tiara LED PRO wyposażonych w inteligentny system sterowania DALI. Oprócz nowoczesnego designu oprawy charakteryzują się znakomitymi parametrami świetlnymi zapewniając przy tym niezwykle wysokie oszczędności zużycia energii elektrycznej.

W samym sercu stolicy, wokół Pałacu Kultury i Nauki oraz Placu Defilad wymieniono lampy sodowe 250W-400W na nowoczesne, energooszczędne oprawy Astra LED. Przy głównych arteriach miasta znajdują się łącznie 103 lampy o wysokiej skuteczności świetlnej (do 153 lm/W), ze zintegrowanym modułem LED, który emituje perfekcyjne światło przy zużyciu minimalnej ilości energii. Astra LED charakteryzuje się także bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wymianie oświetlenia zużycie energii elektrycznej zmniejszy się aż o 70%.

Na zmiany dotychczasowego oświetlenia zdecydował się również Żoliborz. Wzdłuż ulicy Anny German zainstalowano 14 lamp drogowych najnowszej generacji Tiara LED od Lena Lighting. Urządzenia sterowane są za pomocą systemu zintegrowanego poprzez protokół DALI, który w porównaniu z analogowym interfejsem ma wszechstronne zastosowanie: łączy się z innymi systemami, zbiera dane o ewentualnych awariach, jest mniej wrażliwy na zakłócenia, posiada także lepszy sygnał. Atuty te przekładają się na zmniejszenie awaryjności lamp oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców samochodów.

Tiara LED

Oprawy od Lena Lighting wykorzystane przy realizacji projektu zapewniają wysokie oszczędności energii elektrycznej sięgające niebagatelnego poziomu 70%. Lampy Tiara LED stanowią nieodłączny element infrastruktury wielu polskich miast.

Bardzo cieszy nas współpraca z kolejnym polskim miastem, które stawia nie tylko na wyższy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, ale także na ekologię. W rzeczywistości, w której żyjemy, każda oszczędność energii elektrycznej jest niezmiernie ważna. Przekłada się to bowiem bezpośrednio na kondycję środowiska naturalnego, ale także na stan portfeli mieszkańców. Wysoce energooszczędne lampy Tiara LED i Astra LED oparte na nowoczesnych modułach LED-owych, cechują się bardzo wysoką skuteczność świetlną, przy minimalnym poborze prądu elektrycznego. – mówi  Łukasz Drewka, Dyrektor ds. Inwestycji w Lena Lighting.

Wysoce energooszczędna oprawa drogowa Tiara LED została laureatem najbardziej prestiżowego polskiego konkursu wzorniczego Dobry Wzór w kategorii Zielony Wzór 2021. Nagroda stanowi potwierdzenie, że energooszczędne rozwiązania technologiczne można umiejętnie łączyć z wyróżniającym się designem, także w kategorii oświetlenia drogowego.

artykuł sponsorowany