Zestawy świec – zdobią lokal i budują klimat

Na nasze samopoczucie wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest bez wątpienia wygląd miejsca, w którym na co dzień przebywamy. To między innymi dlatego tak istotne jest urządzenie mieszkania zgodnie ze swoimi gustem i preferencjami. Jeśli to tylko możliwe, warto zaaranżować w odpowiedni sposób również miejsce pracy.

Projektując wygląd wnętrza, ludzie najczęściej skupiają się na:

  • kolorach,
  • kształcie mebli,
  • rozkładzie pomieszczeń.

Mało osób poświęca należytą uwagę elementom dekoracyjnym. A jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach i czasem to najmniejsze detale robią największą różnicę. Niekonwencjonalną i elegancką ozdobą są zestawy świec, które mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądać jak z bajki.

Tematyczny zestaw świec

W naszym kraju celebrujemy święta wyjątkowo hucznie. Przykładem mogą być urodziny, Boże Narodzenie czy coraz częściej Halloween. Przygotowania do celebracji wyglądają w wielu polskich domach podobnie. Zazwyczaj ograniczamy się do podstawowych czynności, takich jak odkurzanie, mycie okien czy zmiana firan. Poszukując bardziej oryginalnych rozwiązań, warto się postarać i przygotować na daną okazję specjalną aranżację. Pomocne mogą się okazać tematyczne zestawy świec.

Doskonałym wyborem na zimę i okres Bożego Narodzenia są świeczki w kształcie choinki. Płonące żywym ogniem świece stworzą klimat nie z tego świata w trakcie przeżywania świąt, a już po nich będą umilać czas spędzany w domu i dawać ciepło w chłodne zimowe wieczory. Są idealnym dopełnieniem każdej zimowej aranżacji.

Las wokół nas

Las jest miejscem inspirującym i od wieków kojarzącym się z potęgą przyrody. Spacery po lesie to dla wielu osób niezwykłe przeżycie, trudne do opisania słowami. Fani leśnego klimatu na pewno pokochają świece w kształcie pieńków drewna.

Świece pieńki zostały stworzone dla ludzi ceniących kontakt z naturą, poczucie bezpieczeństwa i odpoczynek. Dzięki swojemu ponadczasowemu charakterowi sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Ich olbrzymią zaletą jest fakt, że można przy ich użyciu stworzyć mnóstwo prostych, a zarazem budzących podziw dekoracji.

Najprostszym sposobem na stworzenie lasu w pomieszczeniu będzie położenie świeczki w otoczeniu mchu lub niewielkich roślin. Cena za wykonanie całej aranżacji nie powinna być dla nikogo zbyt wysoka, natomiast powstały dzięki niej klimat będzie nie do podrobienia.

Kolorowe świece o zadziwiającym działaniu

Każdy kolor ma wpływ na naszą psychikę. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz podświadomy odbiór reklamy jest determinowany przez barwę, która w niej dominuje. Psychologowie na całym świecie są zgodni, że poszczególne kolory oddziałują na nas i wywołują określone reakcje. Warto mieć świadomość, że kolor:

  • czerwony – kojarzy się z namiętnością, intymnością, dominacją, siłą i agresją,
  • pomarańczowy – wzmacnia motywację do działania i pobudza łaknienie,
  • różowy – uwielbiany przez kobiety, budzi optymizm i nadzieję,
  • żółty – jest pobudzający, dodaje energii do działania,
  • czarny – kojarzony z prestiżem i elegancją, przez wielu uważany jest za kolor doskonały,
  • biały – to niewinność, delikatność, czystość, neutralność,
  • zielony – jest mocno związany z naturą, wprowadza harmonię i uczucie spokoju.

Mając świadomość psychologii koloru, możemy wybrać proste kolorowe świece, które będą pasowały na daną okazję. Na przykład podczas romantycznej kolacji warto zadbać o obecność czerwonej świecy. Może ona zbudować nastrój na spotkaniu i rozbudzić zmysły. Z kolei zapraszając gości na obiad w słoneczny dzień, można wykorzystać świecę w kolorze żółtym. Użycie tej dekoracji sprawi, że posiłek będzie smakował jeszcze lepiej, a atmosfera panująca przy stole stanie się pogodna i przyjemna.

Kolorowe świece łatwo też dobrać pod kolor tapety. Połączenie kolorów to aranżacja prosta, a jednocześnie niebanalna. Biała świeczka przy czarnej ścianie może się okazać prawdziwym strzałem w dziesiątkę i zdecydowanie wyróżniać na tle innych domowych dekoracji.

Czy zestaw świec to idealny pomysł na prezent?

Praktycznie każdy z nas lubi otrzymywać prezenty. Upominek od ukochanej osoby lub dobrego przyjaciela poprawia nastrój i sprawia, że nawet wyjątkowo zły dzień staje się lepszy. Jednak jeszcze bardziej satysfakcjonujące jest dawanie prezentów. Bardzo ważny aspekt stanowi przy tym ich użyteczność. Zestaw świec to idealny prezent, który ucieszy niemal każdego. Większość ludzi zwraca uwagę na estetykę otoczenia, a świeczki umożliwiają łatwe i szybkie upiększenie każdego miejsca oraz nadanie wnętrzu duszy.

Dlaczego świece w miejscu pracy to dobre rozwiązanie?

Wielu projektantów wnętrz nie poświęca wystarczającej uwagi dekoracjom, szczególnie jeśli projekt dotyczy miejsca pracy. Sprawia to, że wiele lokali wygląda smutno i mało klimatycznie. Tymczasem w miejscu, które odpowiada naszym preferencjom estetycznym chętniej spędzamy czas i zostajemy w nim na dłużej. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto rozważyć kupno zestawu świec do lokalu i cieszyć się pracą w ciekawym, klimatycznym i wyjątkowym otoczeniu.

Dobrze urządzone stanowisko pracy może sprawić, że wykonywanie codziennych obowiązków będzie nie tylko przyjemniejsze, ale również bardziej owocne. Idealnie dobrane akcesoria i ozdoby poprawiają samopoczucie i wpływają pozytywnie na kreatywność oraz wydajność. To wszystko zaś przekłada się na lepsze efekty pracy.

Tekst: Mikołaj Kmak

Korekta: Agnieszka Dec

Fot.TizzleBDizzle, Efes, Niekverlaan, Pixabay

Svitlana, unplash