Zakup i sprzedaż sprzętu przemysłowego

Rynek używanych maszyn przemysłowych i sprzętu procesowego

Szukasz używanych maszyn przemysłowych i sprzętu procesowego w dobrym stanie, a do tego w przystępnej cenie? A może rozważasz sprzedaż nadmiarowych urządzeń lub kompletnej instalacji? Sprawdź, gdzie kupić najwyższej jakości używany sprzęt procesowy oraz jak szybko i na korzystnych zasadach sprzedasz niepotrzebne maszyny przemysłowe.

Rynek używanych maszyn przemysłowych i sprzętu procesowego

Nowe, specjalistyczne maszyny przemysłowe to spory wydatek, a do tego rzadko są dostępne od ręki. Wielu przedsiębiorców, by poszerzyć możliwości rozwoju biznesu decyduje się więc na zakup używanego sprzętu procesowego z ogłoszeń na portalach lub na giełdach przemysłowych.

Czasem można tam znaleźć urządzenia w naprawdę dobrym staniem. Problemem dla kupującego jest jednak zwłaszcza ograniczenie ryzyka, że trafi na wadliwą, używaną maszynę przemysłową, która nie spełni jego oczekiwań i wygeneruje dodatkowe koszty. Wyzwaniem może być także sam proces logistyczny.

Z kolei przy sprzedaży maszyn procesowych jednym z głównych problemów są czas i wysiłek, które trzeba poświęcić, żeby znaleźć odpowiedniego kupca. Nadmiarowy, nieużywany sprzęt, a zwłaszcza kompletne instalacje, które zostały zastąpione nowymi, zajmują w tym czasie miejsce, co niekiedy wymaga wynajęcia dodatkowej powierzchni magazynowej.

Rozwiązaniem tych różnych problemów są usługi profesjonalnych firm zajmujących się zakupem i sprzedażą używanych maszyn przemysłowych. Dobrym przykładem jest firma Foeth – europejski lider w branży używanego sprzętu procesowego, który wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym.

Dlaczego warto kupić używane maszyny przemysłowe od Foeth?

Holenderska firma Foeth ma ponad 110 lat doświadczenia w zakresie zakupu i sprzedaży maszyn przemysłowych. Oferuje szeroki wybór nowego i używanego sprzętu procesowego Premium. W największym w Europie magazynie tego typu znajdziesz ponad 2800 urządzeń znanych, głównie niemieckich marek.

Foeth wyróżnia się również na rynku:

  • kompleksowymi mechanicznymi testami maszyn przed wysłaniem ich do Klienta;
  • doświadczeniem logistycznym, które pozwala na szybką i niezawodną wysyłkę sprzedanych maszyn przemysłowych w każde miejsce na świecie;
  • sprzedażą maszyn procesowych w modelu trade-in, co pozwala Ci pozbyć się niepotrzebnych urządzeń czy okazji nowych zakupów.

Ponadto eksperci Foeth doradzą Ci w wyborze sprzętu optymalnie dostosowanego do Twoich potrzeb. Za pośrednictwem szerokiej sieci partnerskiej wyszukają też potrzebne Ci używane maszyny przemysłowe, których nie ma aktualnie w magazynie. Dodatkowe usługi oferowane przez Foeth to również wynajem i leasing sprzętu, a także okresowa gwarancja mechaniczna na zakupione urządzenia.

Planujesz sprzedaż maszyn przemysłowych i procesowych? Zaoferuj je firmie Foeth

Foeth zajmuje się głównie sprzedażą maszyn procesowych, ale firma jest też zainteresowana zakupem wysokiej jakości sprzętu. Jeśli zamierzasz pozbyć się nadmiarowych urządzeń lub planujesz demontaż całej instalacji, Foeth gwarantuje Ci:

  • 100% płatności przelewem przed odbiorem Twoich używanych maszyn przemysłowych;
  • szybki i sprawny proces logistyczny;
  • profesjonalny demontaż sprzętu we współpracy z certyfikowanymi specjalistami;
  • uporządkowanie hali i profesjonalną utylizację ewentualnych odpadów.

Współpraca z Foeth może także obejmować poszczególne elementy procesu sprzedaży używanych maszyn przemysłowych. Przykładowo, dzięki ogłoszeniom na stronie firmy dotrzesz do licznych potencjalnych nabywców, a jeśli zadba ona o przesyłkę sprzętu do kupca, nie musisz zajmować się całą logistyką.

Grafika: stock.adobe.com

Artykuł sponsorowany