Farby Tikkurila – ceny, paleta, inspiracje

Tikkurila_Swoboda 1W prezentowanej aranżacji użyte zostały odcienie z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów: Light Cloud, Silent Denim, Marine Dream.

Niebieskie tonacje z palety Swoboda z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów współtworzą inspirujące i harmonijne aranżacje. Dają poczucie wolności i nieskrępowania, a jednocześnie pomagają studzić negatywne emocje.

Niebieski to jeden z najpiękniejszych kolorów natury. Przynoszący skojarzenia z błękitem nieba i lazurem morza, wnosi do wnętrza powiew świeżości i swobody. W zależności od zastosowanego odcienia, możemy uzyskać stylizację o spokojnym, nieco nostalgicznym charakterze, bądź nowoczesną i awangardową.

Tikkurila_Swoboda 2W prezentowanej aranżacji użyte zostały odcienie z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów: Liberty, Aqua Reflection, Lilac Fortune.

Podniebne marzenia

Przemiana niewielkiego pomieszczenia w funkcjonalne i gustowne wnętrze nie musi pozostawać tylko w sferze marzeń. Wystarczy odrobina chęci, twórczej inwencji i efektowne kolory, by stworzyć oryginalne miejsce odpoczynku. Zanurzone w błękicie, z lazurowymi akcentami przywodzić będzie na myśl piękno letniego nieba.

Tikkurila_Swoboda 3W prezentowanej aranżacji użyte zostały odcienie z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów: Light Cloud, Liberty, Birch Elegance.

Odprężenie w tonacjach błękitu

 Subtelny odcień błękitu inspiruje i odpręża, a w zestawieniu z białymi akcentami kolorystycznymi – dodaje wnętrzu lekkości i przestronności. Do tak uporządkowanej kolorystycznie aranżacji wprowadzić możemy efektowny dodatek w zupełnie odmiennym stylu – jak lustro w złoconej, bogato zdobionej ramie.

Tikkurila_Swoboda 4W prezentowanej aranżacji użyte zostały odcienie z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów: Fresh Ocean, Egyptian Turquoise, Almond Allure.

Łagodność kolorów, geometria kształtów

Odcienie o podobnym, niskim stopniu nasycenia, łatwo możemy łączyć ze sobą, malując efektowne ścienne aplikacje. Geometryczne kształty, w kolorze zgaszonych błękitów i stonowanej szarości tworzą oryginalną powierzchnię, przypominającą nowoczesny obraz i stanowiącą tło idealne do wyeksponowania dodatków.

Odświeżający turkus – idealny do relaksu

Turkusowe i błękitne tonacje przyjemnie odświeżają ciepły odcień brązu i jednocześnie uwypuklają naturalne piękno wykonanych z drewna dodatków. Aranżacja jest lekka i przestronna. To strefa relaksu w wysmakowanym, pełnym swobodnej elegancji stylu.

 Farby Tikkurila – ceny, wydajność, kolorystyka, czas schnięcia.

Nazwa produktu Optiva

Super Matt [3]

Optiva

Matt [5]

Optiva

Satin Matt [7]

Optiva

Semi Matt [20]

Stopień połysku pełny mat mat mat satynowy półmat
Kolorystyka biały + barwy z kart Tikkurila, NCS, RAL
Wydajność do 16 m2z 1 litra przy jednokrotnym malowaniu
Opakowanie 0,9 l; 2,7 l; 9 l 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l 0,9 l; 2,7 l; 9 l 0,9 l; 2,7 l; 9 l
Cena ok. 37 zł / 0,9 l (baza C) ok. 30 zł / 0,9 l

(baza C)

ok. 38 zł / 0,9 l

(baza C)

ok. 38 zł / 0,9 l

(baza C)

Czas schnięcia ok. 2h ok. 2 h ok. 2h