archiDAY dla architektów na wiosnę

Grupa Domideco zaprasza architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz na interaktywne wydarzenie branżowe archiDAY Wiosna 2016.

Formuła wydarzenia łączy zalety konferencji, warsztatów, wystaw, targów i szkoleń. Uczestnicy archiDAY otrzymają ogromną dawkę wiedzy merytorycznej i praktycznej. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. w godz. 9:00 – 20:00 w przestrzeni kreatywnej „Babka” w Warszawie, przy ul. Młocińskiej 5/7.

ArchiDAY to nowoczesna formuła cyklicznych wydarzeń branżowych dla architektów, projektantów i
dekoratorów wnętrz. W programie między innymi:

AKADEMIA KOMPETENCJI ARCHITEKTA

W ramach Akademii Kompetencji Architekta, współtworzonej przez platformę edukacyjną Archistarter, uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Prelegentami będą wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu, trenerzy i praktycy – wszyscy z bogatym i wieloletnim doświadczeniem w branży. Będą to m.in.: historyk i krytyk designu dr Krystyna Łuczak Surówka, dziennikarka prasowa i telewizyjna Ewa Mierzejewska, Radca Prawny Olgierd Porębski czy ekspert z zakresu zarządzania procesami Waldemar Czachorowski.

PROJEKTOWANIE PARAMETRYCZNE

Finał trwających w kwietniu warsztatów w ramach platformy edukacyjnej dla młodych architektów archistarter, prowadzonych przez Adriana Krężlika – architekta, wykładowcę w poznańskiej School of Form i założyciela grupy Architektura Parametryczna.

Oprócz zaprezentowania założeń i możliwości, jakie otwiera przed nami projektowanie parametryczne, podczas spotkania odbędzie się pokaz finałowej fabrykacji projektowanego wcześniej mebla.

StudioTV

dr Krystyna Łuczak-Surówka w studioTV na archiDAY będzie rozmawiała z projektantami, artystami i twórcami designu. Odbędzie się również relacja z tegorocznych targów w Mediolanie.

METAMORFOZY WNĘTRZA NA ŻYWO

Architekci i projektanci będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie stylizacji wnętrza na żywo. Styliści zaprezentują jak w prosty sposób można odmienić i odświeżyć przestrzeń, odsłonić różne jej oblicza oraz maksymalnie wykorzystać  potencjał. Warsztaty poprowadzą: Grzegorz Pietrucha – pionier home stagingu w Polsce, twórca sieci The Stage-It-Up Network, Agnieszka Petryczkiewicz – założycielka i właścicielka firmy Home Staging Studio AP, Maria Gospodarska-Turkowska – współwłaścicielka firmy Metamorfozy do kwadratu, Kinga Karpińska-Holcman (Metamorfozy do kwadratu) – home stagerka z międzynarodowym certyfikatem sieci House Doctor Polska, partner sieci The Stage-It-Up Network.

ZDJĘCIA SPRZEDAJĄ – WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Dobrej jakości zdjęcia to podstawa budowania portfolio architekta. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy m.in. z zakresu technik profesjonalnej fotografii wnętrz przy różnych warunkach oświetleniowych i sposobów postprodukcji.  Warsztat poprowadzi Yassen Hristov – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i znanych fotografów w branży. Partnerem warsztatu jest Centrum Fotografów Polskich, wydawca serwisu zamowfotografa.pl.

archiday

WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA WNĘTRZA JACHTU

Kaniewski Design i Delphia Yachts zapraszają na warsztaty z projektowania wnętrza jachtu!
Całodniowe warsztaty ze studiem projektowym, które ma w portfolio m.in. prace dla Ferrari czy najnowszy wagon restauracyjny Wars. Projektanci studia Kaniewski Design pokażą cały proces projektowy – od idei i założeń po modelowanie i przygotowanie do produkcji.

SZTUKA WE WNĘTRZACH

Wernisaż malarstwa współczesnego GALERIE D’ART prowadzonej od kilkunastu lat przez Ewę Hernik. Wśród artystów, których prace będzie można zobaczyć, znajdą się takie nazwiska, jak: Joanna Sierko-Filipowska, Jan Bonawentura Ostrowski, Janusz Lewandowski, Monika Krzakiewicz, Jan Wołek, Waldemar Marszałek, Krzysztof Jarocki. Ciekawym punktem programu będzie happening „malarstwo na żywo”, podczas którego będzie można obserwować Krzysztofa Jarockiego przy pracy. Bezpośredni kontakt z artystą to niepowtarzalna możliwość obcowania z jego warsztatem malarskim oraz poznania jego osobowości.

LIVEACT AIRBRUSHING

Podczas pokazu na żywo, prowadzonego przez Bartka „MrPainOne” Bujanowskiego, uczestnicy archiDAY zobaczą jak przekształcić nudne ściany w atrakcyjne murale oraz jak odświeżyć stary mebel czy spersonalizować nowy.

EKSPOZYCJE MAREK PRZYJAZNYCH ARCHITEKTOM

Wystawa marek, które „rozumieją” potrzeby architekta i spotkanie z ich przedstawicielami, mającymi świadomość jak ważna jest rola architekta i projektanta w procesie urządzania wnętrz. Goście zobaczą wyszukane, oryginalne produkty oraz zupełnie nowe marki wchodzące na rynek.

Organizatorzy przewidzieli również wystawę Polskie Wzornictwo, strefę networkingową i chilloutową przygotowaną przez firmę BENE, otwarte porady prawne dla uczestników, premiery produktów i usług oraz konkursy. Wydarzenia z serii archiDAY to znakomita okazja do poznawania ludzi z branży i budowania kontaktów biznesowych.

Więcej informacji:
www.archiday.pl
www.facebook.com/archidaypl

Rejestracja dla architektów i projektantów:
www. archiday.pl/#rejestracja
Zgłoszenia na archiDAY oraz pytania:
Przemysław Szklarzewski, p.szklarzewski@grupadomideco.pl, +48 (22) 100 62 80