Wykańczamy mieszkanie – co wybrać na podłogę?

Wykańczamy mieszkanie

Wykończenie mieszkania zawsze jest miłą chwilą dla przyszłych domowników. Tworzą oni bowiem od podstaw przestrzeń, w której będą mieszkać przez najbliższe lata. Jednak euforia bardzo często łączy się z przerażeniem wobec rozległej oferty materiałów, którymi możemy wykończyć i ozdobić mieszkanie. Gdzie i jak szukać pomocy, najlepszych dostępnych na rynku materiałów, które będą w dodatku unikatowe?

Markety budowlane od ręki proponują szereg materiałów wykończeniowych, jakie możemy wykorzystać we własnych wnętrzach. Zaletą jest na pewno łatwość w dostępie do nich, jednak takie produkty często charakteryzują się gorszą jakością, mniejszą wytrzymałością na ścieranie, wilgoć czy nawet czas. A w dodatku odwiedzając znajomych zobaczymy, że wykorzystali oni dokładnie te same materiały!

Przy malowaniu ścian to nie problem, bo zawsze możemy przemalować na nowo, możemy też bez większych roszad zmienić lampy, dodatki, gorzej sprawa wygląda z podłogą. Zakłada się ją zwykle raz na 15-20 lat, jak nie dłużej (o ile jakość pozwoli). Dlatego przy wyborze desek, warto kierować się ich wysoką jakością jak i nietypowym wzornictwem, które będzie unikatowe. A może by tak zastosować szerokie deski, które oferuje Nuvolariparquet jako producent podłóg drewnianych mający w swojej ofercie deski o ekstremalnej szerokości sięgającej nawet 500 mm!

Szerokie deski zaczynają się od 350 mm!

Taka szerokość może być dla wielu osób zaskoczeniem. Nic dziwnego, skoro w popularnych marketach budowlanych za najszersze z dostępnej oferty są proponowane takie, które osiągają maksymalnie 250 mm. Szerokie deski będą charakteryzować się nie tylko ciekawym wzornictwem, w końcu im szersze tym ładniej będą się komponować zarówno na dużych jak i małych powierzchniach. Ponadto, zaletą oferty, jaką przygotował producent szerokich desek podłogowych jest.. dostęp do dowolnych materiałów, jakie występują na całym świecie.

Tym samym nie jesteśmy ograniczeni do dębu, buku czy innych popularnych drzew, jakie występują na terenie naszego kraju. Z lekkością dobierzemy egzotyczne drewno, jeżeli tylko nam się spodoba i będzie pasować do stylu, jaki zagości w naszych czterech ścianach. Tak dużej oferty nie znajdziemy już w marketach budowlanych!