ABC remontowe – jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

drzwi wewnętrzne

Remont nawet niewielkiego mieszkania to – bez względu na okoliczności –  duże i trudne przedsięwzięcie. Najczęściej zarówno budżet, jak i termin zostają przekroczone. Dodatkowo, właściciele zwykle nie mają odpowiedniej wiedzy, aby podejmować w pełni świadome decyzje dotyczące przebiegu remontu i sposobu jego realizacji – najczęściej mają tylko wizję efektu końcowego. Dlatego też do niektórych elementów przykładają większą wagę, a do innych – zupełnie niesłusznie – mniejszą. Jedną z często bagatelizowanych kwestii podczas remontu, jest wybór drzwi wewnętrznych. Warto temu zagadnieniu poświęcić trochę więcej czasu, aby cieszyć się funkcjonalnymi, estetycznymi i trwałymi drzwiami wewnętrznymi. Jakie zatem wybrać?

Drzwi wewnętrzne do pokoju – kiedy kupować?

Wiele osób, które zaczynają remont, już na samym początku chce kupić wszystkie niezbędne materiały i elementy wykończeniowe. To zrozumiałe – dzięki temu można od razu oszacować koszty, a także uniknąć sytuacji, w której prace ustają, bo nie udało się czegoś kupić lub znaleźć. Przy zakupie drzwi wewnętrznych do pokoju warto się jednak trochę wstrzymać i kupić je dopiero na późniejszy etapie prac. Dzięki temu będzie można dostosować je idealnie do stylu wnętrza i zastosowanych materiałów wykończeniowych. Często jest bowiem tak, że w trakcie remontu koncepcja zmienia się, zastosowana zostaje inna kolorystyka ścian, czy wykończenia podłogi, do których wcześniej zakupione drzwi mogą po prostu nie pasować. Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Można podejść do tej kwestii w sposób tradycyjny, czyli dostosować ich kolor i fakturę do wspomnianych już podłóg lub ścian, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kierować się innymi czynnikami. Na przykład ogólnym stylem wnętrza – industrialnym, rustykalnym czy innym.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać – suwane czy otwierane w sposób tradycyjny?

O ile decyzję o stylu drzwi wewnętrznych można podjąć na późniejszym etapie remontu, o tyle sposób ich otwierania warto przemyśleć wcześniej. Wiele osób bez zastanowienia decyduje się na tradycyjne drzwi na zawiasach, ale to niejedyny wybór. Coraz popularniejsze stają się suwane wewnętrzne drzwi do pokoju, ale również do kuchni, czy nawet łazienki. To rozwiązanie warte do rozważenia zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, w których pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i umożliwia funkcjonalną aranżację przestrzeni. Nie oznacza to wcale, że nie warto wybrać wewnętrznych drzwi na zawiasach – te również mogą sprawdzić się świetnie, o ile zostaną właściwie dobrane do domu czy mieszkania. W ostatecznym rozrachunku każdy wybór może być dobry, o ile zostanie podjęty świadomie i z pełną wiedzą na temat dostępnych możliwości.

Skąd kupować drzwi wewnętrzne do pokoju?

U wielu osób, zapewne z wygody lub chęci zaoszczędzenia czasu, występuje potrzeba, aby wszystkie produkty i elementy wykończeniowe podczas remontu kupić w możliwie jak najmniejszej liczbie miejsc. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiej maści markety budowlane, gdzie teoretycznie można dostać wszystko, co jest niezbędne do remontu i wykończenia domu. W praktyce jednak warto rozważyć, aby poszczególne zakupy robić u wyspecjalizowanych sprzedawców. Podobnie jest z zakupem drzwi wewnętrznych do pokoju. W markecie „ze wszystkim” trudno liczyć na fachową poradę, szeroki wybór, a także na możliwość personalizacji produktu lub modyfikacji go do własnych potrzeb. Dochodzi też kwestia jakości – zamiast na drzwi produkowane masowo, o których niewiele wiadomo, lepiej postawić na renomowanego producenta i sprzedawcę. Wtedy wybór stylowych i trwałych drzwi, które będą stylistyczną kropką nad „i” wystroju Twojego mieszkania może okazać się całkiem przyjemnym doświadczeniem, o czym sam możesz się przekonać zaglądając tu: https://www.porta.com.pl/topkolekcje.

Drzwi wewnętrzne do pokoju – to proste!

Z fachową pomocą można uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź na pytanie o wybór rodzaju drzwi wewnętrznych. Trzeba bowiem pamiętać, że wybór drzwi wewnętrznych do pokoju jest wart poświęcenia chwili, aby być w pełni usatysfakcjonowanym nie tylko z ich walorów wizualnych, ale również jakości i funkcjonalności. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o montażu – to również bardzo ważna kwestia. Nawet najskrupulatniej dobrane drzwi, w przypadku niewłaściwej instalacji, mogą nie spełnić oczekiwań. Zawsze trzeba stawiać na sprawdzonych lub poleconych fachowców – ich usługa będzie być może droższa, ale z całą pewnością warta swojej ceny.

Grafika: porta.com.pl

Artykuł sponsorowany