Czym są szorowarki i jak ich używać?

szorowarki

Szorowarki, jak wszystkie inne urządzenia służące do sprzątania, zostały stworzone w celu ułatwienia i usprawnienia pracy przy zaprowadzaniu porządku. Dzięki tego typu urządzeniom firmy sprzątające działają coraz sprawniej i są w stanie obsługiwać coraz większe powierzchnie w coraz krótszym czasie. Dowiedz się, jak szorowarki zmieniły oblicze mycia podłóg i dlaczego poważne firmy sprzątające nie wyobrażają sobie pracy bez tych urządzeń.

Czym są szorowarki?

Szorowarki, inaczej nazywane myjkami do podłogi, to maszyny, dzięki którym firmy sprzątające mogą zapomnieć o mopach i ręcznym myciu podłóg. Pracę, którą na dużych powierzchniach musiało wykonywać kilka osób, dzięki tym urządzeniom może być w krótkim czasie skończona przez jednego operatora szorowarki. Urządzenia były na początku przeznaczone jedynie do pracy na większych powierzchniach, jednak wraz z rozwojem kompaktowej technologii szorowarek z powodzeniem można używać ich również w mniejszych pomieszczeniach, w których występuje konieczność manewrowanie pomiędzy przeszkodami, np. meblami. Urządzeniami radzącymi sobie w każdych warunkach pracy są myjki do podłogi Karcher.

Szorowarki – jak działają?

Poszczególne modele myjek różnią się od siebie budową. Na rynku dostępne są myjki jednotarczowe, które myją powierzchnię jedną obracającą się szczotką. Do wyboru są również myjki dwutarczowe, a także takie, które czyszczą podłogi szczotkami walcowymi. Jeszcze inne są wyposażone w pady przeznaczone do czyszczenia konkretnych rodzajów powierzchni.

Jakie rodzaje myjek do podłóg są dostępne na rynku?

Praca jest najbardziej efektywna wówczas, gdy wybierze się urządzenie przystosowane swoją charakterystyką i wydajnością do powierzchni, którą czyścimy. Dlatego producenci oferują coraz więcej zróżnicowanych typów szorowarek do podłóg, które sprawdzą się w dużych i małych przestrzeniach oraz na różnych rodzajach powierzchni.

  • Szorowarki do dużych powierzchni – są to samojezdne urządzenia, którymi operator kieruje, siedząc w fotelu. Ich duża moc oraz wysoka wydajność pozwalają na czyszczenie takich powierzchni jak magazyny, hale produkcyjne, parkingi.
  • Myjki do podłóg prowadzone ręcznie – operator prowadzi takie urządzenie jak wózek. Tego typu szorowarki są wygodne i zwrotne, jednocześnie pozwalając na czyszczenie średnich powierzchni, takich jak sklepy, magazyny czy centra handlowe.
  • Szorowarki typu „Step-on” – operator prowadzi taką myjkę na stojąco. Urządzenia te charakteryzują się dużą zwrotnością, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w ciaśniejszych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest manewrowanie pomiędzy różnymi przedmiotami znajdującymi się na podłodze.
  • Myjki kompaktowe – czyli urządzenia, których z powodzeniem można używać nawet w domu, bowiem zajmują mało miejsca, są łatwe w transporcie, przechowywaniu oraz obsłudze.
  • Szorowarki ręczne – są małe i łatwo dostać się nimi do trudno dostępnych miejsc. Idealnie nadają się do czyszczenia i polerowania posadzek na schodach.