Domy przyszłości

Zastanawiając się, co nas czeka w przyszłości i jakie będą nowoczesne domy przede wszystkim trzeba pamiętać o energooszczędności. Ekologiczne budowle to bez wątpienia trend, którym podążą architektura. Środowisko naturalne daje nam do zrozumienia, że najwyższy czas na zmiany. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci, wnuki i prawnuki żyły na Ziemi jeszcze przez długie lata, to już dziś musimy zadbać o jej stan. Poniżej przedstawiamy wybrane kierunki w budownictwie przyszłości.

Domy inteligentne

Te nowoczesne domy są najnowszym trendem w budownictwie, dlatego nie są jeszcze zbyt powszechne. Inteligentne domy, to wysoko zaawansowane technicznie budowle. Chodzi tutaj głównie o takie zaprojektowanie instalacji, aby wyposażona ona była w specjalny system czujników i detektorów, które będę sterowane przez jeden zintegrowany system zarządzania. Dzięki temu znajdujące się w budynku instalacje będą mogły reagować na zmieniające się warunki środowiska. Czujniki informują o tym, co dzieje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Prowadzi to do maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu. Dodatkowo jest to dobrą drogą do zmniejszenia kosztów eksploatacji oraz korzystnie wpływa na środowisko, poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Inteligentne domy to przyszłość budownictwa.

Domy pasywne

Domy noszące miano pasywnych są budynkami, które mają za zadanie jak najmocniej ograniczać straty ciepła. Przy budowie takich domów bardzo ważne jest ich usytuowanie. Jeśli prawidłowo rozplanujemy ustawienie budynku na działce, to z pewnością będziemy mogli liczyć na odzyskanie ciepła pochodzącego ze światła słonecznego, z urządzeń pracujących w budynku oraz od mieszkańców. Pasywne źródła ciepła są tutaj bardzo istotnym czynnikiem. Weźmy pod uwagę chociażby okna wychodzące na południową stronę. Dzięki nim energia słoneczna z łatwością ociepli dom. Chcąc utrzymać wstępne założenia, konieczne jest wykorzystanie wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych. Bardzo ważne jest również zatrudnienie wykwalifikowanej ekipy. Na stronie firmy EcoReadyHouse można znaleźć ciekawe projekty domów pasywnych, inteligentnych i innych typów równie przyjaznych dla środowiska.

Ten artykuł może być sponsorowany