Novoferm inwestuje na Dolnym Śląsku

Novoferm Polska otwiera nową halę produkcyjną w swojej fabryce w Wykrotach. To duży zastrzyk inwestycyjny dla działającej od 2008 roku fabryki na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu nowej hali poziom zatrudnienia w fabryce będzie wynosił ponad 100 osób.

Fabryka w Wykrotach jest jedynym zakładem produkcyjnym światowego producenta bram, drzwi i napędów w Europie Centralnej. „Od ponad 8 lat działalność fabryki koncentruje się na produkcji drzwi przeciwpożarowych, w 100% na eksport. Nowa inwestycja w halę produkcyjną pozwoli na uruchomienie produkcji nowej grupy produktowej, czyli ramp przeładunkowych zarówno na rynek krajowy, jak i europejski. Będziemy je produkować z wykorzystaniem najnowszych technologii, w zgodzie z wymogami ochrony środowiska” – mówi Sebastian Mruk, dyrektor fabryki Novoferm w Wykrotach.

Największy producent bram segmentowych w Europie od kilku lat konsekwentnie rozbudowuje portfolio produktów przeznaczonych dla przemysłu, tworząc rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb. Decyzja o wdrożeniu produkcji ramp wynika z coraz większego zapotrzebowania rynku na efektywne i bezpieczne systemy przeładunku, co wiąże się bezpośrednio z dynamicznym rozwojem e-handlu.

„Budowanie oferty produktowej nie może się odbywać w oderwaniu od analizy rzeczywistości rynkowej. Faktem jest coraz większy udział e-commerce w rynku. Wiąże się to z zapotrzebowaniem na nowoczesne magazyny, centra przeładunkowe oraz efektywne ekonomicznie systemy logistyczne. Rampy, które powstaną w fabryce w Wykrotach, będą charakteryzować się kompatybilnością z innymi naszymi produktami przeznaczonymi dla przemysłu, co niewątpliwie stanowi ich zaletę. Novoferm koncentruje się bowiem na tworzeniu rozwiązań systemowych, które kompleksowo usprawniają procesy logistyczne na każdym etapie” – wyjaśnia Tomasz Chmielewski, dyrektor zarządzający Novoferm Polska.

Uruchomienie produkcji w nowej fabryce planowane jest na marzec 2017 r.

Novoferm Group, posiadając ponad 2000 pracowników, jest jednym z największych producentów drzwi, bram, napędów oraz techniki przeładunku. Firma została założona w Rees nad Renem w 1955 roku. Obecnie zakłady produkcyjne Novoferm działają w Europie i w Azji, zaś dystrybucja obejmuje wiele krajów na całym świecie. Od 2003 roku Novoferm należy do japońskiego koncernu Sanwa Holdings Group.

Polityka firmy sprowadza się do prostej zasady: jakość a nie ilość. Swoim klientom Novoferm oferuje produkty najwyższej jakości, odpowiadające standardom bezpieczeństwa, o najwyższym komforcie użytkowania i estetyce, a to wszystko przy minimalnych kosztach. Firma udziela wieloletnich gwarancji oraz zapewnia serwis najwyższej jakości. Novoferm posiada certyfikat jakości ISO 9001 i produkuje w oparciu o technologie przyjazne dla środowiska naturalnego.