Jak dobrać pralkę do ilości domowników?

ranking pralek

Pralka jest jednym z tych urządzeń AGD, które muszą sprostać licznym wyzwaniom i oczekiwaniom użytkowników. Przed zakupem urządzenia zwraca się uwagę na jego niezawodność i cichą pracę, pojemność oraz Jednak ważne są również inne parametry, które będą istotne dla domowników. Co więc jeszcze ma wpływ na dobór pralki dla danej rodziny?

Pojemność pralki ma znaczenie

Im większa rodzina, tym więcej ubrań do wyprania. Dlatego przy zakupie pralki warto wziąć pod uwagę bardzo pojemne modele, które pozwalają na wykonywanie dużej ilości prania za jednym razem. Większa pojemność zmniejsza też częstotliwość prania.

Biorąc pod uwagę ranking pralek, można znaleźć wśród najlepszych modeli takie, które mają całkiem sporą pojemność. Jedną z nich jest na przykład model BEKO PWTV9646XW, gdyż pomieści aż 9 kg prania. Poszukując z kolei takiej pralki, która będzie idealna dla mniejszej rodziny, można na przykład zdecydować się na jeden z modeli o pojemności bębna 6 kg. We wspomnianym rankingu są to pralki od producentów ELECTROLUX i AEG.

Przydatna funkcja prania za pomocą pary

Czy w twojej rodzinie są małe dzieci lub osoby starsze uczulone na przeróżne pyłki i zanieczyszczenia? Jeśli tak, warto kupić pralkę, która będzie wyposażona w funkcję prania parowego. Sprawdzając oferty pralek automatycznych https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki, w sklepach można znaleźć wiele interesujących modeli wyposażonych w opcję prania za pomocą pary.

Dlaczego warto zainwestować w taki model? Ponieważ pranie parowe pozwala skutecznie pozbyć się zarówno zabrudzeń, jak i bakterii, wirusów, roztoczy, czy sierści zwierząt. To zaś właśnie na takie „dodatki” osoby o wrażliwej skórze są najczęściej uczulone.

Funkcja pary sprawia również, że można poczynić znaczne oszczędności finansowe. Zamiast bowiem włączać jeden ze standardowych programów, który trwa co najmniej pół godziny, lepszym wyjściem jest skorzystanie z odświeżenia odzieży za pomocą pary. Taką opcję szczególnie opłaca się wybrać wtedy, gdy ubrania nie są specjalnie zabrudzone, a ważne jest, by je szybko zdezynfekować i pozbyć się wszelkich zapachów.

Zaufanie klientów do marki Samsung

Kupując pralkę do domu dla mniejszej lub większej rodziny, ważne jest, by była ona sprawna i bezawaryjna przez dobrych parę lat po zakupie. Jednym z bardziej zaufanych producentów pralek i sprzętów AGD jest Samsung, dlatego warto zapoznać się z jego ofertą, rozważając wybór jak najlepszej pralki dla swojej rodziny: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/samsung.

Nowoczesne pralki Samsung oferują takie programy i funkcje, jak: EcoBubble, czyli skuteczne pranie w niskiej temperaturze; inteligentny bęben Diamond; unkcja monitorowania usterek czy AddWash umożliwiające dodanie prania w trakcie pracy pralki. To tylko kilka z nowoczesnych rozwiązań, jakie można znaleźć obecnie w pralkach marki Samsung. 

Ponieważ pralka jest sprzętem na wiele lat, warto dobrze przemyśleć jej zakup i dobrze przeanalizować różne parametry do potrzeb naszych i naszej rodziny. Wielkość bębna, ilość i rodzaj programów, funkcje dodatkowe, energooszczędność czy w końcu cena pralki – te wszystkie parametry powinny być dostosowane do naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

Artykuł sponsorowany