Jak urządzić pokój dziecięcy?

Fototapety dla dziecka
Pokój dziecięcy to jedyne pomieszczenie w domu, które spełnia tyle różnych funkcji! Jest, co oczywiste, sypialnią, ale także domowym biurem, placem zabaw, a bywa nawet i kuchnią! Z jednej strony – może nie zawsze jest to dobre, a z drugiej – przecież właśnie o to chodzi, by dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju, chciało w nim spędzać jak najwięcej czasu, słowem – by niczego mu w nim nie zabrakło. Jak urządzić pokój dla dziecka, by był jego pierwszym, własnym, ulubionym miejscem na ziemi?

Meble do dziecięcego pokoju

Łóżko, biurko (lub stolik dla młodszych dzieci), szafa na ubrania – to niezbędniki, które muszą się znaleźć w dziecięcym pokoju. Dla niemowlaka przyda się jeszcze ewentualnie komoda, na której oprze się przewijak. Jeśli jednak chodzi o starsze dzieci – one potrzebują o wiele więcej przestrzeni na przechowywanie zabawek. Co się najlepiej sprawdzi? Zdecydowanie warto w dziecięcym pokoju postawić regał – można na nim umieścić książeczki i puzzle, a także ozdobne pudełka z drobnymi zabawkami. Idealnie sprawdzą się także kosze, w których można przechowywać klocki.

W pokoju dziecięcym warto zagospodarować jak najwięcej ścian. Należy bowiem mieć na uwadze, że wśród zabawek pojawią się różnego rodzaju domki dla lalek czy złożone zestawy LEGO, których dziecko nie będzie chciało rozkładać przez jakiś czas. Niestety, takie zabawki zajmują najwięcej miejsca, a czasem także po prostu przeszkadzają, a co najgorsze – drobne elementy lubią się gubić. Dlatego warto pomyśleć o zrobieniu prostych półek, na których dziecko będzie mogło urządzać sobie wystawkę tego, którego żal mu schować do pudełka. Takie półki można zawiesić nieco wyżej, zagospodarowując ściany nieodpowiednie do zawieszenia zamykanych szafek.

Tym, co należy sobie powtarzać przy urządzaniu pokoju dziecka, jest fakt, że im więcej miejsca do przechowywania tym lepiej!

Dekoracje do dziecięcego pokoju – fototapety dla dzieci

Oczywiście, pokój dziecka powinien być nie tylko praktyczny, ale również ładny! Szkoda w nim jednak miejsca na stojące, typowo dekoracyjne gadżety, którymi dziecko i tak się nie pobawi. Znacznie lepiej skupić się na ścianach i ozdobić je w wyjątkowy sposób. Doskonałym rozwiązaniem są fototapety dla dzieci – kolorowe, radosne, z ulubionymi motywami. Można je nakleić na każdą ścianę nawet wtedy, kiedy wiszą na niej półki – to w niczym nie przeszkadza. Dzięki fototapecie w pokoju dziecięcym można także wydzielić poszczególne przestrzenie, np. do spania, jeśli dekoracja zawiśnie na ścianie przy łóżku.

Fototapety dla dziecka można potraktować zarówno jako dekory na pojedyncze, wąskie ściany, jak i jako ozdoby na większą powierzchnię. Idealnie sprawdzą się np. na poddaszach i skośnych ścianach, jest to oryginalna dekoracja dodająca pomieszczeniu przytulności. Ogromny wybór i różnorodność sprawia, że można dobrać zarówno fototapety dla maluchów, jak i dla młodzieży, dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka.

Artykuł sponsorowany